Rząd PO-PSL sprzedał w Brukseli polską wieś. Klęska, klęska i jeszcze raz klęska, żeby nie wiem jakie laury wkładać jej na łeb!

Zmniejszenie o 28 miliardów złotych i tak już zaniżonej unijnej pomocy dla polskiej wsi, to nie porażka. To klęska!

W 2013 roku, ostatnim roku budżetu UE na lata 2007-2013 polscy rolnicy w tym roku otrzymają z Unii 5 miliardów Euro, w tym 3 miliardy na dopłaty bezpośrednie i 2 miliardy na rozwój obszarów wiejskich. To są jeszcze pieniądze wywalczone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Gdyby utrzymać ten sam obecny poziom finansowania, w latach 2014-2020, polskie rolnictwo powinno otrzymać 35 miliardów Euro. 7 lat razy 5 miliardów = 35 miliardów.

Premier Tusk „wynegocjował” dla rolników 28 mld Euro, czyli o 7 miliardów Euro mniej, niż wynosi obecny poziom finansowania.

Rząd Tuska nie tylko nie wywalczył dodatkowych 7 miliardów Euro na wyrównanie dopłat rolniczych do średniego poziomu w UE, ale jeszcze 7 miliardów stracił!

Mamy o 7 miliardów mniej od tego co jest i o 14 miliardów Euro mniej od tego co powinno być.

To jest dla polskiego rolnictwa klęska, to jest katastrofa! Nie dość że nie wyrównujemy szans, to jeszcze pogłębiamy dyskryminujące różnice. 28 miliardów złotych mniej… oznacza to 2 tysiące złotych mniej na każdy z 14 milionów hektarów polskiej ziemi. Oznacza to, że przeciętny polski rolnik na 10 hektarach dostanie w ciągu 7 lat o 20 tysięcy złotych mniej unijnej pomocy, niż dostawał do tej pory.

Klęska, klęska i jeszcze raz klęska, żeby nie wiem jakie laury wkładać jej na łeb!

Rząd PO-PSL sprzedał w Brukseli polską wieś!

autor: Janusz Wojciechowski

źródło: wpolityce.pl

PODZIEL SIĘ