W poniedziałek koalicja? Protasiewicz ma zgodę zarządu regionu PO

Jacek Protasiewicz.jpg

Coraz bliżej do rozszerzenia koalicji rządzacej w sejmiku wojewódzkim o Obywatelski Dolny Śląsk. Dzisiaj zgodę na „zmianę formuły i zakresu koalicji w sejmiku” otrzymał od zarządu dolnośląskiego Platformy Obywatelskiej jej szef Jacek Protasiewicz.

Spotkanie negocjacyjne między przedstawicielami PO, ODŚ, a także Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, które również mają wejść w skład koalicji, odbędzie się już w poniedziałek. Być może wtedy poznamy szczegóły porozumienia. Nieoficjalnie mówi się o stanowisku wicemarszałka dla ODŚ, któremu lideruje Rafał Dutkiewicz. Ugrupowanie prezydenta Wrocławia miałoby także zyskać dodatkowe miejsce w zarządzie województwa.

Pewna jest zmiana obecnego marszałka. Urzędującego Rafała Jurkowlańca, który związany jest z tracącym wpływy Grzegorzem Schetyną, zastąpić ma zaufany człowiek Protasiewicza Cezary Przybylski, obecnie starosta bolesławiecki. Jedna z decyzji dzisiejszego zarządu PO dotyczyła właśnie zgody na zmiany personalne we władzach województwa.

Co ciekawe, negocjatorzy Platformy Obywatelskiej zostali upoważnieni do rozmów o współpracy z innymi ugrupowaniami we Wrocławiu i pozostałych miastach prezydenckich na Dolnym Śląsku. Czy to sposób rządzącej ekipy na utrzymanie władzy w regionie w obliczu słabych notowań w sondażach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ