Spotkajmy się nad Odrą. Festyn na bulwarze Dunikowskiego we Wrocławiu

bulwary festyn.jpg

Nadodrzańskie deptaki zyskały nowe oblicze! 16 kwietnia zapraszamy wszystkich wrocławian do wspólnej zabawy na wyremontowanym bulwarze Xawerego Dunikowskiego.

Bawcie się, róbcie zdjęcia i oznaczajcie je oficjalnym hasztagiem imprezy #bulwarXD

Już o 11.00 przy Akademii Sztuk Pięknych zaparkują foodtrucki, a na bulwarze rozpoczną się atrakcje w 5 strefach – jedzenia, sportu, prezentacji, działań i dzieci.

W programie: wycieczki piesze i wodne przejażdżki. Po bulwarze będzie oprowadzał profesjonalny przewodnik. Natomiast po Odrze będą pływać statki, oferujące rejsy za symboliczną cegiełkę. Dochód z tej publicznej zbiórki wesprze Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Podczas festynu wrocławian fotografować będą profesjonaliści ze studia Strop. To będzie specjalny pokaz mody ulicznej, który przeniesie się na Instagram „Wrocław nad Odrą”, gdzie powstanie galeria mody! Wystarczy podejść do stanowiska fotografów, którzy dostępni będą przez cały dzień.

Program wydarzeń w dniu 16 kwietnia (sobota)
zapraszamy w godzinach: 11.00–17.00

O godz. 12.00 odbędzie się gala jednostek pływających.

Atrakcje będą podzielone na strefy:

STREFA JEDZENIA
Foodtrucki
Kawa
Lemoniada

STREFA SPORTU
Wyścigi ósemek wioślarskich
Pokazy łodzi smoczych
Ergometry wioślarskie
Rejsy jednostkami pływającymi
Water Zorbing

STREFA PREZENTACJI
The World Games 2017
Hydropolis
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ZOO

STREFA DZIAŁAŃ
Policja – znakowanie rowerów
WOPR – pokazy ratownictwa wodnego
Wycieczki po bulwarze z przewodnikiem
Zdjęcia mody miejskiej wykonywane przez profesjonalnego fotografa

STREFA DZIECI
„Akademia Małego Kapitana” Fundacja „OnWater.pl”
Fundacja Hobbit

Dodatkowe atrakcje: konkursy z nagrodami, wodne opowieści, monidło.

Kulminacją wydarzeń będzie koncert wrocławskiego zespołu Foliba, który odbędzie się o godz. 17.00.

_______________________________________________

Nabrzeże Odry zrewitalizowano na odcinku od Mostu Piastowskiego do Mostu Grunwaldzkiego. Przy Akademii Sztuk Pięknych powstała przestrzeń do organizacji wydarzeń, wzdłuż rzeki wybudowano schody o amfiteatralnym układzie oraz mała architektura zachęcająca do odpoczynku. Przy Zatoce Gondoli przysiadły ptaki Magdaleny Abakanowicz, a pod Mostem Pokoju pojawiło się bezkolizyjne przejście, które prowadzi do tzw. pufa miejskiego. Po rewitalizacji na Odrze na tym odcinku powstały przystań pasażerska i nabrzeże cumownicze.

Bulwar Xawerego Dunikowskiego stanowi fragment Promenady Staromiejskiej związanej z Bastionem Ceglarskim, położony jest na południowym brzegu Odry i obejmuje obszar od Mostu Piaskowego do Mostu Pokoju. Nazwa została mu nadana 15 lutego 1965 r. Upamiętniono w ten sposób Xawerego Dunikowskiego, polskiego rzeźbiarza, malarza i pedagoga, związanego z Wrocławiem.

Bulwar Marii i Lecha Kaczyńskich położony jest na południowym brzegu Odry i obejmuje obszar od Mostu Pokoju do Mostu Grunwaldzkiego. Bulwar był wcześniej jednym z odcinków Bulwaru Xawerego Dunikowskiego, nową nazwę nadano mu 18 kwietnia 2013 r.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ