Morawiecki: brak dbałości o państwo to grzech

Mateusz Morawiecki.jpg

Mateusz Morawiecki nawoływał do dbania o państwo, które jest emanacją interesów wszystkich obywateli. Grzechem nazwał małą dbałość o państwo albo jej brak, które cechowały jak dotąd III RP. Wicepremier i minister rozwoju przemawiał na IX Pomorskim Kongresie Obywatelskim w Gdańsku.

Morawiecki skrytykował ostatnie 20 lat za fałszywą – jego zdaniem – filozofię indywidualizmu, według której kapitał nie ma narodowości, a podatki są haraczem. Tymczasem należy uczciwie płacić podatki, aby państwo mogło funkcjonować. Państwo jest wspólnym dobrem, o które trzeba dbać, gdyż zabezpiecza interesy jednostki.

Wicepremier podkreślił, że w społeczeństwie obywatelskim należy ze sobą rozmawiać. Elity powinny dojść do porozumienia ponad podziałami w sprawach racji stanu. Obecnie polskie społeczeństwo jest bardzo podzielone. Różnice dzielące Polaków przyrównał do „rowu mariańskiego”.

Kongres Obywatelski jest projektem długofalowym. Przyświeca mu idea poprawy warunków życia i pracy w Polsce. Służy temu organizacja spotkań, mających – jak twierdzą organizatorzy – budować i wzmacniać obywatelską jedność w duchu szacunku i uznania. Kongres skupił kilkuset uczestników – samorządowców, biznesmenów, naukowców i polityków. Na listopad br. Zaplanowano Ogólnopolski Kongres Obywatelski, który będzie miał miejsce w Warszawie.

Czytaj : Morawiecki ma plan. Czy się powiedzie?

 

źródło: http://online.pl/247-mateusz-morawiecki-brak-dbalosci-o-panstwo-to-grzech

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ