Wykluczeni opiekunowie planują protest. Wciąż głodują

opiekunowie.jpg

Wykluczeni opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych, którzy za rządów PO-PSL zostali bez podstawowych środków do życia planują kolejny protest. Tym razem w dzień walki z dyskryminacją.

5 maja to Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia o godz. 12:15 zapraszamy chętne osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami, opiekunami i znajomymi na manifestację, która odbędzie się w Warszawie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów na Alejach Ujazdowskich 1. Kontakt do osoby organizującej manifestację: Mirosław Sobolewski nr tel. 511 333 309 – czytamy w komunikacie wykluczonych opiekunów.

Przypomnijmy. Od lipca 2013 roku opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych pozostali bez podstawowych środków do życia. Choć Trybunał Konstytucyjny uznał, że odbieranie świadczeń jest niezgodne z Konstytucją, to od tego czasu nic się nie zmieniło. Pieniędzy, jak nie było, tak nie ma.

Oprócz pozwalającego przetrwać świadczenia pielęgnacyjnego pobieranego w wysokości 520 zł, opiekunom niepełnosprawnych odebrano również ubezpieczenie zdrowotne oraz przerwano opłacanie składek emerytalno-rentowych pozwalających w przyszłości na uzyskanie własnych świadczeń z ZUS. W tej chwili świadczenia pielęgnacyjne przysługują jedynie rodzicom i najbliższym krewnym niepełnosprawnych dzieci, u których dysfunkcje pojawiły się przed ukończeniem pełnoletniości lub do 25. roku życia, ale w trakcie nauki szkolnej.

 

Czytaj więcej: Agenci CBA z Wrocławia tuszowali sprawę?

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ