Wielka operacja CBA w Wojskowej Akademii Technicznej. „Korupcja to rak, który toczy wojsko”

cba.jpg

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukują Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Do tej pory zatrzymano już osiem osób. Akcja dotyczy wyłudzeń z uczelni – poinformował na swoim Twitterze dziennikarz śledczy „Do Rzeczy” i Telewizji Republika Cezary Gmyz. Wkrótce więcej informacji.

Przypomnijmy, że w marcu białostoccy funkcjonariusze CBA zatrzymali już profesora Mariusza F. prorektora ds. Rozwoju Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Piotra S. – pracownika Działu Informatyki tej uczelni. Ustalenia śledztwa wskazują, że zatrzymani mężczyźni zawierali pozorne umowy, bezprawnie przywłaszczając sobie środki finansowe przyznawane na projekty naukowe realizowane w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Funkcjonariusze przeszukali ich biura w WAT zabezpieczając nośniki danych i dokumentację  świadczącą o ich niezgodnej z prawem działalności.

W prokuraturze profesor Mariusz F. usłyszał zarzut dotyczący niekorzystnego rozporządzenia mieniem na szkodę WAT na ponad 210 tys. zł. Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i utrudniania śledztwa. Pracownicy WAT zostali zawieszeni w czynnościach służbowych, a dodatkowo Mariusz F. wpłaci 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Nie wiadomo jednak, czy obie akcje CBA mają ze sobą związek.

Czytaj: Nowa Ruda: CBA w miejskiej spółce, kierowanej przez radnego powiatowego z PO

źródło: http://telewizjarepublika.pl/wielka-operacja-cba-w-wojskowej-akademii-technicznej-quotkorupcja-to-rak-ktory-toczy-wojskoquot,34303.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ