Petru wkopał Kijowskiego. Na jaw wyszła cyniczna gra lidera KOD

petru niebieski.jpg

Sporym zaskoczeniem była decyzja Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej, które zdecydowały się nie popierać projektu ustawy ws. Trybunału Konstytucyjnego autorstwa Komitetu Obrony Demokracji. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty w tej sprawie. Ryszard Petru przyznał, że tak naprawdę cały projekt liderowi KOD był najwyraźniej… mocno nie na rękę.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Prawo i Sprawiedliwość poparło dalsze prace nad trzema projektami w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o projekty zgłoszone przez PiS, PSL oraz trzeci, autorstwa KOD. Tymczasem sejmowa opozycja kompromisową propozycją PiS jest przerażona.  
 

PO i Nowoczesna pomimo zgłoszonego przez przedstawicieli Komitetu Obrony Demokracji projektu głosowali przeciwko jego skierowaniu do pierwszego czytania.

Tymczasem lider Nowoczesnej Ryszard Petru na antenie radiowej Trójki wsypał Mateusza Kijowskiego z KOD. Okazuje się, że Kijowskiemu najwyraźniej wcale nie zależało na dalszym procedowaniu projektu. Nie mógł go jednak wycofać z sejmu, żeby nie wywoływać awantury – podpisy pod projektem złożyło bowiem wielu obywateli. Jedynym rozwiązaniem okazała się próba zablokowania dalszych prac nad projektem.

Kulisy negocjacji z liderem Komitetu Obrony Demokracji zdradził właśnie sam Ryszard Petru:

 

– Ustaliliśmy to z KOD-em że będziemy głosować przeciwko. Rozmawialiśmy z Mateuszem Kijowskim. KOD nie mógł wycofać tej ustawy, bo była to ustawa podpisana przez obywateli. Kijowski mówił, że jej procedowanie ma być zasłoną dymną dla ustawy PiS. I ustaliliśmy, że będziemy głosować przeciwko. Problem polega na tym, że [chociaż] ustaliłem to z Kijowskim, to nie do wszystkich informacja dochodzi” – mówił na antenie radiowej Trójki Petru.

źródło: http://niezalezna.pl/81784-petru-wkopal-kijowskiego-na-jaw-wyszla-cyniczna-gra-lidera-kod#.V15rW2hlr80.facebook

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ