Czechy wyrwały punkty Chorwacji

Z dalekiej podróży wrócili dziś Czesi. W swoim drugim meczu na Euro 2016 przegrywali z Chorwacją 2:0, by doprowadzić do wyrównania w końcówce meczu. Wciąż mają oni teoretyczną szansę na wyjście z grupy

Chorwaci zdobyli sobie przewagę już na początku spotkania. Ich ataki nie przynosiły jednak oczekiwanego rezultatu. Pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 37. minucie po strzale Ivana Perisicia. Druga bramka padła w 59. minucie, gdy Czesi popełnili błąd przy wyprowadzeniu piłki. Ivan Rakitić wykorzystał sytuację. Było 2:0 i wynik meczu wydawał się być przesądzony.

W 75. minucie Milan Skoda zdobył głową kontaktową bramkę. Już w doliczonym czasie gry na własnym polu karnym ręką zagrał Domagoj Vida. Jedenastkę na gola zamienił Tomas Necid.

Chorwacja ma na koncie cztery punkty i w ostatnim meczu zmierzy się z Hiszpanią. Czesi zapracowali jak dotąd na jedno „oczko”. Teoretycznie mogą wciąż wyjść z grupy. Muszą jednak wygrać z Turcją.