Francja, Niemcy i Belgia w ¼ finału Euro 2016

W niedzielę kolejne drużyny awansowały do ¼ finału Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016.Francja wygrała z Irlandią 2:1, Niemcy z Słowacją 3:0, Belgia z Węgrami 4:0.

Już sześć reprezentacji zapewniło sobie awans do następnej rundy Euro 2016. W poniedziałek o ¼ finału walczyć będą Włochy z Hiszpanią( godzina 18.00), oraz Anglia z Islandią (godzina 21.00).

Francja pokonała Irlandię. Pierwsza bramka padła już w 2 minucie meczu. Paul Pogba wpadł na napastnika Irlandii Shane’a Longa. Sytuacja miała miejsce w polu karnym, została odgwizdana jedenastka. Do siatki trafił Robbie Brady. Irlandia prowadziła 1:0 do 58 minuty, kiedy Antoine Griezmann trafił do bramki. Drugiego i zwycięskiego gola dla Francji strzelił w 61 minucie meczu.