„Wstąp do KOD”. Deklaracja przystąpienia… w „Gazecie Wyborczej”

gw_1.png

W dzisiejszym wydaniu „Gazety Wyborczej” pojawiła się zapowiedź jej jutrzejszego numeru, w którym wydrukowany zostanie formularz przystąpienia do Komitetu Obrony Demokracji.

 

„Wstąp do KOD. Deklaracja przystąpienia do Komitetu Obrony Demokracji w sobotę z Wyborczą” – informuje w dzisiejszym wydaniu „Gazeta Wyborcza”.

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której gazeta Adama Michnika wspiera na swoich łamach Komitet Obrony Demokracji. Na początku lutego „Gazeta Wyborcza” opublikowała napisany przez działaczy Komitetu Obrony Demokracji poradnik, w którym instruują w jaki sposób mają postępować, kiedy któregoś dnia o godz. 6 rano zapukają do nich służby IV RP. „Pamiętaj: polują na ciebie! Nie przeceniaj swoich możliwości. Poczekaj na prawnika!” – apelują „obrońcy demokracji”. W poradniku czytamy w m.in. co należy ze sobą zabrać w razie zatrzymania: „Jeśli zabierają cię z domu, ciepło się ubierz. W izbie zatrzymań może być bardzo zimno. Nawet latem noce są chłodne. Ciepła bielizna, polar, kurtka – to podstawa. Zabierz też szczoteczkę i pastę do zębów, grzebień, mydło, przybory do golenia, ręcznik, papierosy (zawsze to jakaś waluta) i książkę”.

Własne media KOD-u?

Jakiś czas temu Komitet Obrony Demokracji zapowiedział stworzenie własnych mediów. Na początku czerwca w Telewizji Republika Beata Kolis z Zarządu Głównego KOD oświadczyła, że „w sobotę 4 czerwca, wystartował portal informacyjny: koduj24.pl, którego szefową jest Magda Jethon, do niedawna szefowa radiowej Trójki”. – Na razie jest to portal internetowy, będą trwały bardzo intensywne prace, żeby było tam radio, a także nie wykluczamy telewizji – poinformowała.

źródło: telewizjarepublika.pl

fot.: FLICKR.COM/IMAMON/CC BY 2.0

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ