Trwa montaż zadaszenia nad zachodnią trybuną na przebudowywanym Stadionie Olimpijskim

dach na olipijskim.JPG

Trwa montaż zadaszenia nad zachodnią trybuną na przebudowywanym Stadionie Olimpijskim. Inwestycja realizowana jest w ramach przygotowań Wrocławia do The World Games 2017.

Na Stadionie Olimpijskim budowlańcy wykańczają już wnętrza. Do remontu przygotowywany jest również środek obiektu i jego otoczenie. Jednak najbardziej widoczny w tej chwili jest montaż, chyba najbardziej charakterystycznego elementu odnowionego stadionu, zadaszenia nowych trybun. Przypominają rozpięty na wietrze żagiel.

Warta około 130 mln zł renowacja Stadionu Olimpijskiego coraz wyraźniej zbliża się do finału. – Na przełomie roku chcielibyśmy rozpocząć procedury odbiorowe – informuje rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński. Przypomnijmy, że głównym wykonawcą jest firma P.B. Inter-System, a spółka Wrocławskie Inwestycje sprawuje nadzór nad pracami. Gotowe są już konstrukcje nowych trybun po zachodniej stronie. Po wschodniej trybuny zostały poddane gruntownej renowacji. Odrestaurowana już prawie w całości wschodnia część obiektu wygląda może mniej efektownie, ale jak twierdzą wykonawcy kosztowało to mnóstwo żmudnej i ciężkiej pracy, łącznie z bardzo starannym doborem materiałów pasujących do zabytkowych fragmentów budowli.

Inwestycję rozpoczęły renowacja elewacji i wieży zegarowej – dobór cegły u uzupełnienie ubytków mogą zaimponować. Najmłodszym elementem identyfikującym wrocławski Stadion Olimpijski spośród innych było zbudowane w latach 70-ych XX w. oświetlenie, a właściwie cztery wieże na którym było ono zamontowane. Charakterystyczne maszty, które początkowo miały być rozebrane zostały wykorzystane do zamontowania nowoczesnej instalacji. Stalowe konstrukcje, gruntownie odremontowane są nieco niższe, ale też nowoczesne oświetlenie jest mniej wymagające – bardziej wydajne przy zdecydowanie mniejszym zużyciu energii elektrycznej. Nowe trybuny zapewnią o wiele lepszą widoczność. Są wyższe i bliżej przesunięte do toru żużlowego i murawy. Nowoczesne krzesełka zastąpią drewniane ławki na wszystkich trybunach. Tego wymagają współczesne przepisy. 

źródło: wroclaw.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ