Rio: Srebro dla Piotra Małachowskiego

Wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem z Pekinu Piotr Małachowski zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Polak pewnie prowadził do ostatniej kolejki z wynikiem 67,55 m, ale rzut Niemca Christopha Hartinga na odległość 68,37 m (rekord życiowy) pozbawił Małachowskiegozłota.

Małachowski został po raz drugi w swojej karierze wicemistrzem olimpijskim. Do najwyższego miejsca na podium zabrakło naprawdę niewiele. Reprezentant Polski w najlepszej próbie rzucił dyskiem 67,55 m. Złoto powędrowało do Niemca – Christoph Harting, który uzyskał wynik 68,37 m. Brązowy medal wywalczył Daniel Jasinski (Niemcy) – 67,05 m.

To już czwarty medal Polaków w Rio. Wcześniej złoto zdobyły Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (wioślarstwo, dwójka podwójna); brązowe medale powędrowały z kolei do Agnieszki Kobus, Joanny Leszczyńskiej, Marii Springwald i Moniki Ciaciuch (wioślarstwo, czwórka podwójna). Również brąz zdobył Rafał Majka (kolarstwo, wyścig ze startu wspólnego).