Milicz: W ekspresowym tempie podjęto rozmowy na temat wyboru nowego starosty. Prawdopodobnie nic się nie zmieni, ponieważ władzy raz zdobytej PO tak łatwo nie odda

milicz.png

Jak już pisaliśmy radni podjęli decyzję  o odwołaniu całego zarządu powiatu Milickiego. Jako powód odwołania zarządu podano  problemy z deficytem budżetowym powiatu, który zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa. Wcześniej z tego powodu stanowisko stracił wicestarosta Władysław Szydełko.

Dorota Folmer rada powiatowa w następujący sposób komentuje  zmiany jakie zachodzą we władzach starostwa:

w ekspresowym tempie podjęto rozmowy na temat wyboru nowego starosty. Prawdopodobnie nic się nie zmieni, ponieważ władzy raz zdobytej tak łatwo się nie oddaje. Koalicja, która wcześniej niby się podzieliła tak naprawdę jest tą samą koalicją i zgodnie nie tylko głosuje uchwały ale też zgodnie proponuje kandydata spośród członków swojej grupy. Uważam, że jeśli przez dwa lata ta grupa radnych nie była w stanie poprawnie zarządzać powiatem, mając większość w radzie i przydzielone wszystkie funkcje, to prawdopodobnie nie zrobi tego przez kolejne dwa lata. Dlatego należałoby rozważyć kandydaturę takiej osoby, która dotychczas była poza koalicją.

W tym miejscu pragnę Państwa poinformować, że nie biorę pod uwagę swojej osoby, gdyż wcześniej już deklarowałam, że w tej kadencji i z tym składem osobowym rady najlepszym dla mnie miejscem – jest miejsce po stronie opozycji. Jeśli sprawy mają iść w tym kierunku na jakim są obecnie etapie, to lepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie komisarza, któremu z pewnością łatwiej będzie uzyskać rządową pomoc i nowe rozwiązania dla powiatu. Poza tym do rady po wyborach mogłyby wejść nowe osoby z nowym i świeżym spojrzeniem na powiatową degrengoladę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ