Przegrany sparing koszykarskiego Śląska

Koszykarze Śląska, którzy od 8 sierpnia przygotowują się do nowego sezonu, rozegrali pierwszy pojedynek sparingowy. Wrocławianie we własnej hali przegrali z beniaminkiem I ligi – Polonią Leszno 67:74

Mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej kwarcie, najwyraźniej przegranej przez wrocławską młodzież. Aż do 32 minuty spotkanie było wyrównane i toczyło się przy nieznacznej przewadze wyżej notowanego i bardziej doświadczonego rywala. W zespole trenerów Dominika Tomczyka i Jacka Krzykały zabrakło 5 graczy: odpoczywających po mistrzostwach Europy Dywizji B do lat 18 Jakuba Musioła, Dominka Wilczka i Olafa Wysockiego oraz przechodzących wciąż rehabilitacje po zabiegach operacyjnych Mikołaja Barszcza i Tomasza Janickiego.

Kolejnym sparingowym przeciwnikiem wrocławian będzie inny pierwszoligowiec z Dolnego Śląska – Doral Nysa Kłodzko.

Śląsk Wrocław – Polonia Leszno 67:74 (16:18, 12:16, 20:16, 19:24

źródło: wroclaw.pl