Apel do rządu i prokuratury: Zygmunt Miernik więźniem politycznym?

miernik.jpg

Oficjalnego uznania Zygmunta Miernika za więźnia politycznego domaga się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Wystosowano w tej sprawie apel do premier Beaty Szydło oraz ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro.

Zygmunt Miernik trafił do aresztu na dziesięć miesięcy. To kara za „znieważenie funkcjonariusza publicznego oraz naruszenie jego nietykalności cielesnej w czasie pełnienia obowiązków”. Sędzia Agnieszka Komorowicz z Sądu Okręgowego wWarszawie, uzasadniając wyrok stwierdziła, że „oskarżony musi sobie wreszcie uświadomić, że popełnianie przestępstw nie popłaca i takie zachowanie musi spotkać się z adekwatną reakcja prawnokarną”.

Podczas gdy Zygmunt Miernik odbywa już karę, o czym informowaliśmy na łamach portalu nizalezna.pl, przed Sądem Najwyższym w Warszawie ustawiono miasteczko namiotowe. Przebywające tam osoby domagają się uwolnienia Zygmunta Miernika i przywrócenia normalności w sądach.

Tymczasem na mocy uchwały walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia Wolnego Słowa, wystosowany został apel do rządu o nadanie Zygmuntowi Miernikowi statusu więźnia politycznego.

 

„Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Wolnego Słowa apeluje do Prezesa Rady Ministrów, Pani Beaty Szydło oraz Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, Pana Zbigniewa Ziobry o objęcie Zygmunta Miernika statusem więźnia politycznego” – czytamy w treści uchwały.

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ