Polkowice: Wiktoria Kierat nadzieją polskiego kolarstwa

Utalentowana kolarka MKS Polkowice kontynuuje bardzo dobrą passę. W weekend wystartowała w dwóch wyścigach i za każdym razem jako pierwsza mijała linię mety.

W sobotę Wiktoria wraz z pozostałymi zawodnikami MKS wzięła udział w kolejnej edycji Czasówek Karkonoskich. Tym razem walczono na trasie o długości 7,5 kilometra, trudnej, bo wiodącej pod górę w Wojcieszowie. Okazało się, że Wiktoria nie ma sobie równych i zwyciężyła po raz kolejny. Wśród chłopców w kategorii junior młodszy szóste miejsce zajął Wojtek Stępień. Także szósty, z tym, że w kategorii junior był Maciek Dąbrowski.

Dzień później nasi zawodnicy wzięli udział w kolejnym wyścigu MTB z oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. Tym razem został on rozegrany w Obornikach Śląskich. Na trasie liczącej około 10 kilometrów młodzi adepci kolarstwa walczyli nie tylko z rywalami, ale także z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. W kategorii junior młodszy wśród dziewcząt po raz kolejny bezkonkurencyjna okazałą się Wiktoria. Wśród chłopców w tej samej kategorii szóste miejsce zajął Wojciech Stępień, Michał Jaskot był dziewiąty, Adrian Tymofiejew 12., Adrian Pielech 15., Karol Hildebrant 17., a Bartek Puniach zajął miejsce 18.Startująca w kategorii młodzik Karol Kozina zajął miejsce czwarte.

źródło: polkowice.eu