Most na Ślęzie już widoczny [ZDJĘCIA, WIDEO]

Budowa16.JPG

Wart 12,7 mln zł kontrakt na kolejny etap rozbudowy ulicy Racławickiej zbliża się coraz bardziej do finału. Jeszcze w tym roku drogowcy planują połączyć ją mostem przez Ślęzę z Aleją Piastów. Most można już podziwiać – jego konstrukcja w dużej części jest gotowa.

Do wykonania pozostał betonowy pomost, bariery i droga na nim. Równocześnie trwają prace przy budowie nowej drogi dojazdowej do przeprawy. Rozpoczęła się budowa dojazdu od Alei Piastów. Na Racławickiej droga jest już wykorytowana. Kończy się budowa sieci podziemnych. Nowym odcinkiem powinniśmy pojechać jeszcze w tym roku.
 

Przypomnijmy, to III etap rozbudowy ul. Racławickiej. W minionym roku powstało już odwodnienie i  krótki odcinek jezdni.  Tą nieco droższą od obecnej, wartą prawie 17 mln zł, inwestycję także realizowała firma Skanska, a budowę drogi wspomagała finansowo spółka deweloperska MCA.

Obecny projekt przewiduje budowę około 650 -metrowego nowej drogi. Jej kluczowym fragmentem jest most przez Ślęzę. Ma powstać ulica jednojezdniowa z chodnikiem i ścieżką rowerową. Prace powinny rozpocząć się wiosną i  jak zapowiadają w WI jest plan by jeszcze w tym roku je zakończyć. Istotna informacja dla amatorów spacerów wzdłuż Ślęzy – projekt zakłada budowę dla nich przejścia pod mostem. Zaplanowano także nowe  przystanki autobusowe.
zdjęcia: JK
ram 

źródło: Miasto Wrocław

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ