Nadchodzi czystka w spółkach Skarbu Państwa?

6e5ece206f4a402294e1245207471cdd.png

Portal Onet pisze, że Jarosław Kaczyński w porozumieniu z Beatą Szydło zdecydowali, że czas „złotych chłopców PiS” w spółkach Skarbu Państwa dobiegł końca. Odwołanie w ubiegłym tygodniu z funkcji ministra skarbu Dawida Jackiewicza, ma być początkiem końca ery tychże „chłopców”.

Sekretarz stanu w Kancelarii Premier, Paweł Szefernaker mówił w Polsat News: –  Premier Szydło, prezes Kaczyński i minister Kamiński są gwarantem tego, że nie będzie przyzwolenia na „złotych chłopców” w PiS. To było za rządów Platformy. Przypomnę, że za rządów PO było wielu „złotych chłopców” Platformy, o których pisały media. Przez 8 lat było utrwalanie patologii, a my zapowiedzieliśmy zmianę w tej kwestii, stąd też te działania CBA. Nie ma przyzwolenia na „złotych chłopców”. Tak, jak mówił prezes Kaczyński i premier Szydło. Te osoby są uczciwe do szpiku kości. Oni są gwarantem tego, że nie będzie przyzwolenia na złotych chłopców w PiS”.

I padają nazwiska owych „złotych chłopców”. Są to m.in. „Robert Pietryszyn, prezes Lotos SA; Remigiusz Nowakowski, prezes Tauron SA; Dariusz Kaśków, prezes Energa SA; Mateusz Gramza, prezes ZAK w Grupie Azoty; Rafał Czepil, wiceprezes KGHM TFI; Sławomir Zawada, prezes spółki-córki PGE SA; Adam Węgrzyn, członek zarządu PGNiG SA; Andrzej Pyzio, dyrektor w Polskiej Spółce Gazownictwa; Krzysztof Hnatio, prezes spółki PGNiG Magazyny; Marcin Sienkiewicz, dyrektor w Towarowej Giełdzie Energii; Piotr Paszko, członek rady nadzorczej PZU; Krzysztof Radomski, członek rad nadzorczych Europol Gaz i Totalizator Sportowy; Błażej Krawczyszyn, wiceprezes Energa Obrót SA; Dominik Hunek, członek rad nadzorczych KGHM i PLL LOT; Przemysław Lis, szef rady nadzorczej Grupy Azoty” – pisze Onet.pl.

Czy to początek wielkiej „czystki”?

fot. youtube.com

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ