Wrocław: Pobił, okradł i uciekł. Teraz stanie przed sądem

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego napad rabunkowy przy jednym ze sklepów na terenie dzielnicy Stare Miasto. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca uderzył kilkakrotnie pokrzywdzonego i zabrał mu zegarek, a następnie zbiegł. Został zatrzymany prze policjantów kilka ulic dalej. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności 
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu mając informację o rozboju na jednej z ulic zauważyli i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ten czyn. Okazał się nim mieszkaniec Katowic w wieku 25 lat.  
Do zdarzenia doszło przy jednym ze sklepów na terenie wrocławskiego Starego Miasta. Sprawca podszedł do mężczyzny i uderzył go kilkakrotnie doprowadzając do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu zegarek. Po napadzie z łupem oddalił się w nieznanym kierunku.  
Policjanci mając wiedzę o tym zdarzeniu natychmiast rozpoczęli kontrolę pobliskich ulic w poszukiwaniu sprawcy rozboju. Działania funkcjonariuszy przyniosły pożądany efekt, bo kilka ulic dalej zauważyli i zatrzymali mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy.  
25-latek przyznał się do rozboju i trafił do policyjnego aresztu. 
Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto na bazie zgromadzonych materiałów przedstawili mężczyźnie zarzut dokonania rozboju. 
 
Za swój czyn odpowie on teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.  
 

źródło: policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ