Przyszedłem rzucić ogień na ziemię. Podpalacz! Łk.12, 49-53

front.jpg

Bardzo mocne hasło pielgrzymki. Jezus podpalacz!!! I podpalał, od sobotniego brzasku niemal 10 tys. pątników zmierzających do grobu Św. Jadwigi w Trzebnicy.

W tym roku wędrówka zbiegła się z Wielką Pokutą na Jasnej Górze. Ksiądz Stanisław Orzechowski, wieloletni przewodnik wrocławskich pieszych pielgrzymek, powiedział, że „my, naszymi nogami również włączamy się modlitewnie i czynimy pokutę za grzechy całego narodu polskiego”.

Z jedyneczką i relikwiarzem bł. Czesława podąża dominikanin o. Norbert Oczkowski. Ciekawe, tak dużo cudów jest udziałem patrona miasta a jeszcze nikt (w jedynce) nie pochwalił się podczas dawania świadectw.

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas krótkich postojów pielgrzymi odpoczywali, dzielili się wrażeniami. Niektórzy opatrywali stopy, pierwsze święte pęcherze – jak nazywa je ks. Orzechowski.

W grupie pierwszej, tzw. katorżniczej, pątnicy częstowani byli teofilkami. To są pyszne krówki  ale zawinięte w papierek z sentencją papieża Benedykta. Wymyślili je klerycy, pomysł się spodobał, powiedział rektor PWT oraz przewodnik jedyneczki, i już na stałe są krówki-teofilki. Jeśli odnajdą się dwie osoby z takim samym napisem, mają w obowiązku modlić się za siebie.

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nieoceniony Parafialny Zespół Caritas w Wysokim Kościele. Zawsze częstują pysznymi kanapkami, herbatą i kawą. Dzisiaj przygotowali 5000 kromek. Ze smalcem, serem pomidorem i ogórkiem, dżemem i powidłami. Naprawdę miłosierni.

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy raz zdarzyło się – zauważył ks. Orzechowski – że uroczysta msza święta była odprawiana przez trzech biskupów.W koncelebrze brali udział jeszcze Bp Jacek Kiciński i Abp Józef Kupny.

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biskup Wiktor Skworc wygłosił homilię, w której nawiązał do miłosierdzia Św. Jadwigi. Chodzi o to, powiedział, aby autorytet i posłuszeństwo się uzupełniało, podobnie jak praca i nauka.

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Paw

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ