Podrobili i wprowadzili do obrotu fałszywy banknot – policjanci zatrzymali w tej sprawie grupę 5 nieletnich

kasa normalny jagieło.jpg

Kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 5 lat grozić może nastolatkowi zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, który wprowadził do obrotu handlowego fałszywy banknot o nominale 100 zł. Ponadto w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali jeszcze czterech innych nieletnich mających związek z podrobieniem wskazanego banknotu. Zabezpieczono również urządzenie, które posłużyło do popełnienia tego czynu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz udział poszczególnych nastolatków w tym przestępstwie. 

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali pięciu nieletnich w wieku od 14 do 17 lat w związku z podrobieniem i wprowadzeniem do obrotu handlowego banknotu o nominale 100 zł. 
Jak ustalili policjanci, czwórka nieletnich w wieku od 14 do 16 lat w mieszkaniu jednego z nich na urządzeniu wielofunkcyjnym podrobiła banknot 100 zł, który do obrotu handlowego wprowadził 17-latek. Chłopak w jednym ze sklepów spożywczych w Jeleniej Górze fałszywym banknotem próbował zapłacić za słodycze. Wygląd banknotu, jak również zachowanie klienta wzbudziło podejrzenie kasjerki, która powiadomiła o swoich podejrzeniach przełożonych, a Ci policję. 

Funkcjonariusze zatrzymali 17-latka oraz jego czterech kolegów, zabezpieczyli fałszywy banknot oraz urządzenie wielofunkcyjne, które posłużyło do podrobienia banknotu. Policjanci ustalili, że nieletni najprawdopodobniej podrobili trzy takie banknoty.  Obecnie funkcjonariusze sprawdzają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają udział poszczególnych nieletnich w tym przestępstwie. 
17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za wprowadzanie do obrotu handlowego fałszywego banknotu grozić mu może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 5 lat, natomiast o losie pozostałych nieletnich zadecyduje sąd rodzinny. 

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ