Policjanci zabezpieczyli zabytkowy obraz z przełomu XVII i XVIII wieku

g12.jpg

Zabytkowy obraz, najprawdopodobniej dzieło malarstwa barokowego z przełomu XVII i XVIII wieku, o charakterze sakralnym, znaleziony w jednym magazynów we Wrocławiu. Na miejscu ujawnienia obrazu czynności przeprowadzili policyjni technicy kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo – śledcza. W czynnościach uczestniczyli także dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu i konserwator zabytków. 

Wrocławscy policjanci zostali powiadomieni o ujawnieniu w jednym z pomieszczeń magazynowych, zlokalizowanych na terenie miasta, zabytkowego obrazu. Już wstępna analiza obrazu wskazała, że jest to najprawdopodobniej dzieło malarstwa barokowego z przełomu XVII i XVIII wieku, o charakterze sakralnym.

Na miejscu ujawnienia obrazu czynności przeprowadzili policyjni technicy kryminalistyki oraz grupa dochodzeniowo – śledcza. W czynnościach uczestniczyli także dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu i konserwator zabytków. 
Obraz o wymiarach około 2 x 3 metry, zwinięty w rulon, po konsultacji z konserwatorem zabytków, został zabezpieczony i przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusze zabezpieczyli też elementy ramy, znalezione w magazynie.

Obecnie policjanci prowadzą w tej sprawie dalsze czynności dochodzeniowe i operacyjne, mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności związanych z ujawnieniem obrazu, a także ustaleniem jego właściciela.

Po konsultacji z konserwatorem zabytków zapadną też dalsze decyzje dotyczące m.in. przekazania obrazu np. w celu przeprowadzenia prac konserwatorskich, czy dalszych specjalistycznych badań. 

źródło: KP Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ