Seremet sypie… nazwiskami przed komisją Amber Gold! Tusk, Belka i Bondaryk w panice

Tusk.jpg

Dzisiejsze przesłuchania Andrzeja Seremeta przed komisją śledczą ws. Amber Gold zapewne nie będzie dawało spokoju najważniejszym ludziom w państwie rządzonym przez 8 lat przez Platformę Obywatelską. Seremet sypał dziś ważnymi nazwiskami, wśród których znaleźli się były premier Donald Tusk, ówczesny prezes NBP Marek Belka oraz Krzysztof Bondaryk, który w czasie afery Amber Gold szefowa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Kiedy posłanka Małgorzata Wassermann zarzuciła dziś poprzedniej władzy, ze ta właściwie ubezwłasnowolniła prokuraturę i zrobiła z niej „chłopca do bicia” było pewne, że na sali padną najważniejsze nazwiska ludzi poprzedniej władzy.

Tak też się stało. Już w pierwszej części przesłuchania, posłowie pytali Andrzeja Seremeta o fałszywe notatki rzekomo z Amber Gold, którymi „legitymował” się Marcin P.

Późną wiosną 2012 mówił mi o tym generał Bondaryk. Nie pamiętam okoliczności, ale sprawa była opisywana w mediach.

– mówił Andrzej Seremet.

Posłowie szli jednak tropem polityków, których nazwiska kojarzone są z afera Amber Gold. Małgorzata Wassermann dopytywała Seremeta o jego kontakty z wierchuszką rządową z czasów wybuchu afery.

>Z kim jeszcze oprócz przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego rozmawiał pan o Amber Gold?

– pytała posłanka Wassermann.

Rozmawiałem z Donaldem Tuskiem tuż po wybuchu afery

– odpowiedział Seremet.

Były Prokurator Generalny opisał też szczegóły rozmowy. Przyznał, że nie miała ona charakteru przyjemnej pogawędki.

Trzy razy rozmawiałem z Donaldem Tuskiem o sprawie Amber Gold. Premier był mocno poirytowany tym. Krytycznie mówił o działaniu służb.

Seremet przyznał też, że Tusk nie szczędził także jemu ostrych słów.

Pamiętam, że Donald Tusk krytykował szefową UOKiK-u. Mnie też oczywiście krytykował.

–przyznał przed komisją śledczą.

Z kolei  poseł Pięta pytał ile trwała narada dotycząca Amber Gold z Donaldem Tuskiem i kto w niej uczestniczył.

Uczestniczyła w nich kadłubowa część Rządu, m.in. Minister Finansów, MSW, a także szef KNF, szefowa UOKiK. Trwała długo, na pewno powyżej dwóch godzin.

– zeznał Andrzej Seremet.

Poseł Marek Suski przywołał też słynną rozmowę Marka Belki z afery taśmowej.

Belka mówił wtedy o piramidzie finansowej Amber Gold i nawiązywał do zatrudnienia syna Donalda Tuska w firmie OLT Express.

– przypomniał poseł Suski.

Słowa o najważniejszych ludziach wyraźnie zirytowały posła Brejzę, który mocno zaatakował Seremeta, a w swoich pytaniach wyraźnie sugerował, że to Seremet, a nie inni ważni ludzie w państwie PO, odpowiada za zaniedbania w sprawie Amber Gold. Najwyraxniej, posłe Brejza, wziął sobie do serca polecenie szefostwa partii, by trzymać Tuska i innych polityków PO z dala od afery.

źródło: wpolityce.pl

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

20 KOMENTARZE

    • Panie Grzesiu jeśli nikt nie pójdzie siedzieć jest to jednoznaczne- żyjemy w państwie w Państwie. Teraz wulgarnie : od dawna rządzą nami gnoje, które za nic mają rację stanu, praworządność i interes szarego obywatela . Można dziwić się więc , iż nasz kraj można określić w trzech niecenzuralnych słowach.

  1. To daje 120%,ze nikt nie pòjdzie siedziec, dosłownie nikt ,a Pani Wasserman wystawi jakis tam raport, media cos tam o nim wsponą i Pani zaawansuje. A ci co stracili popsioczą i pòjdą z torbami.

  2. Nic nikomu nie zrobią! Szkoda kasy na ten cyrk z tą komisją! Komu chcą zamydlać oczy ze coś w tej sprawie się robi? Ile już było różnych komisji i co? Czy ktoś poniósł karę? Powtarzam szkoda kasy podatników!!! Chyba nie jestem sam w tym osądzie?

  3. Komisja jest nie tylko dla polityków to jest również jeden z instrumentów poznania prawdy na podstawie udowodnionych faktów i przsłuchań dla opini publicznej ukazuje ona w konskwencji jakie należy uczynić zmiany w funkcjonowaniu instytucji państwa aby do takich patologi nie mogło dochodzić w przyszłości. Strata nastąpi wtedy, gdy nie wyciąga się wniosków. Media nie powiny spocząć tylko na relacjonowaniu sensacyjnych sytuacji ale pytać o konskwencję i zalecenia na przyszłość by nie następowała kompromitacja Instytucji Państwa.

  4. Tak zgadzam sie z tym ,tylko nie można natym poprzestać ,kara i to konkretna musi być.każdy może okraść bank i powiedzieć że chciał pokazać jak nie wolno robić i co trzeba zmienić.więc nie pribujmy pomalutku łagodzić sprawy tylko calkowita konfiskata i do pierdla

  5. Niemają kogo bronić on jest odpowiedzialny lub współodpowiedzialny za wszystko co miało miejsce. A tam już kilka wyroków dożywocia za niego czeka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ