Z Krakowa bez punktów

domena publiczna

Śląsk Wrocław uległ w wyjazdowym starciu, otwierającym 28 kolejkę LOTTO Ekstraklasy, 0:1 Cracovii. Decydującą bramkę już w 9 minucie zdobył Piotr Polczak.

Obrońca gospodarzy wpakował piłkę do siatki wrocławian po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego z prawej strony. W 19 minucie Brzyski znów dośrodkowywał ze stałego fragmentu, tym razem z lewej strony, a Mateusz Szczepaniak nieznacznie chybił uderzając głową. Chwilę później z dystansu strzelał Roman, ale Sandomierski nie dał się zaskoczyć.

W 22 minucie Szczepaniak próbował zaskoczyć Pawełka uderzeniem zza linii pola karnego, ale nie trafił w światło bramki. Dziesięć minut później po rzucie rożnym głową strzelał Steblecki, a piłkę sprzed bramki wybił Stjepanović, który na boisku pojawił się za kontuzjowanego Romana.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy z lewej strony pola karnego groźnie uderzał Jendrisek, ale Pawełek zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Po przerwie wynik nie uległ już zmianie. Najbliższy zdobycia gola dla Śląska był w 79 minucie Robert Pich, ale jego strzał z lewej strony pola karnego minimalnie minął długi słupek bramki Sandomierskiego. Cracovia zbliżyła się do zielono-biało-czerwonych na dwa punkty, a w niezwykle ważnym meczu z Górnikiem Łęczna w Wielką Sobotę nie zagra Ryota Morioka, który w Krakowie ujrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie.

Cracovia – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Bramki: Polczak (9)

Żółte kartki: Budziński, Vestenicky – Lewandowski, Zwoliński, Morioka, Kokoszka

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)

Widzów: 6342

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak, Wołąkiewicz, Brzyski, Dąbrowski, Budziński, Wójcicki, Steblecki (70. Cetnarski), Jendrisek (70. Vestenicky), Szczepaniak; trener Jacek Zieliński

Śląsk: Pawełek – Dankowski, Celeban, Kokoszka, Lewandowski, Kovacević, Riera, Roman (27. Stjepanović), Morioka (86. Engels), Pich, Zwoliński (46. Biliński); trener Jan Urban

źródło: dolny-slask24h.pl