ODNOWIENIE FESTIVAL – dziesiątki darmowych wydarzeń dla wrocławian

materiały prasowe

Od 22 do 27 maja 2017 r. we Wrocławiu po raz pierwszy zagości Odnowienie Festival, czyli ponad czterdzieści darmowych koncertów, atrakcji, warsztatów i wykładów.

Wachlarz wydarzeń tygodnia ODNFEST jest na tyle szeroki, że coś dla siebie znajdzie naprawdę każdy. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a ich organizatorami jest pięćdziesiąt wspólnot i organizacji chrześcijańskich, protestanckich i katolickich, z Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Oto najciekawsze festiwalowe imprezy:

W poniedziałek w Ewangelikalnej Wyższej Szkole Teologicznej odbędzie się spotkanie „Biznes i Izrael” z Andrzejem Gąsiorowskim, współzałożycielem legendarnej spółki Art-B. Kamienicę pod Aniołami opanują z kolei studenci z wrocławskiego projektu Ewakuacja, skierowanego do osób stawiających odważne pytania i szukających sensownych odpowiedzi.

We wtorek na placu przy kościele św. Marii Magdaleny działać będzie punkt konsultacyjny ośrodka dla osób uzależnionych „Nowa Nadzieja”. Każdy będzie mógł tam uzyskać bezpłatną poradę specjalisty na temat radzenia sobie z własnymi słabościami i problemami innych.

W środę rusza strefa dzieci na placu Wolności, która będzie działać do piątku w godzinach od 14:00 do 20:00. Najmłodsi będą mogli za darmo cieszyć się zabawą na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach, w fabryce sztuki, a także brać udział w konkursach i zabawach. Tego dnia w centrum miasta po raz pierwszy rozbrzmi muzyka na scenie miejskiej ODNFEST przy kościele św. Marii Magdaleny. Gwiazdą wieczoru będzie rockowy zespół One Light Inside – prosto z ukraińskiej edycji X-Factora.

Kolejne dni festiwalu to jeszcze więcej ciekawych wydarzeń. W czwartek otwarta zostanie pełna inspiracji STREFA MAMY przy Cybulskiego 35. Z kolei na Kolorowym Podwórku przy Łukasińskiego pozytywnym przekazem z dziećmi i młodzieżą podzieli się Royal Rap Crew. W Kamienicy pod Aniołami odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Forum Rozwoju Lidera, którego głównym gościem będzie biznesmen i inwestor – Krzysztof Jędrzejewski. W czwartek na scenie miejskiej ODNFEST oraz na Ostrowie Tumskim i w kilku kościołach odbędą się wieczory uwielbienia i modlitwy.

W piątek na Wyspie Słodowej powstanie wioska SLOT Art Festival – kilkadziesiąt warsztatów, klub filmowy, koncerty, a na koniec ogniowy spektakl teatralny. W kościele przy Łukasińskiego odbędzie się również spotkanie z chrześcijankami z Korei Północnej, które opowiedzą o prześladowaniach za wiarę. Wieczorem na scenie miejskiej wystąpi m.in. zespół Boguchwała, który tworzą muzycy współpracujący z Katarzyną Groniec, Pink Freud, Pauliną Przybysz czy Natalią Lubrano.

W sobotę o 12:00 na placu Wolności rozpocznie się finał ODNFEST. Chrześcijanie z Wrocławia i Dolnego Śląska będą modlić się o jedność, a także o miasto, jego władze i mieszkańców.

W uwielbieniu Boga poprowadzi nas chór Gospel Life i zespół stworzony przez Piotra Płechę, byłego basistę m.in. Budki Suflera. O 18:00 rozpocznie się koncert TGD – najpopularniejszego w Polsce chóru pop-gospelowego, znanego z wielu telewizyjnych produkcji. Przed nimi na głównej scenie wystąpi również trójmiejski zespół 12 kamieni grający funky, soul i pop.

Maciej Burak

Źródło: ODNFEST

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ