Prezydent Duda: Cała Polska powinna w jednakowy sposób korzystać z owoców rozwoju Rzeczypospolitej

– Cała Polska powinna w jednakowy sposób korzystać z owoców rozwoju Rzeczypospolitej, także ta Polska, o której mówi się, że jest Polską prowincjonalną – powiedział dziś prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Prezydent podkreślał znaczenie równych szans na skuteczne leczenie kardiologiczne.

Dziś para prezydencka odwiedziła Ślaskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. – Jestem tutaj, jako prezydent Polski, żeby powiedzieć państwu dziękuję. Dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej, w imieniu naszych rodaków, bo ta wielka historia polskiej kardiologii ratującej życie musi robić wrażenie – zwrócił się prezydent Duda do lekarzy pracujących w ŚCCS. – Jestem państwo ogromnie wdzięczny za to, że wyprowadziliście polską kardiologię na absolutnie zachodnioeuropejski poziom – dodał.

Prezydent zapowiedział wsparcie działań na rzecz ochrony zdrowia, a także wskazał na potrzebę zmian w systemie służby zdrowia. Lekarze podkreślili, że przede wszystkim potrzebne jest skrócenie czasu od wystąpienia pierwszych objawów bólu zawałowego serca do zastosowania leczenie. Według nich, jest o n nadal zbyt długi. W związku z tym pojawił się pomysł stworzenia kampanii „Zawał serca – czas to życie”. Honorowym patronatem kampanię objęła pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda.

Andrzej Duda podkreślił potrzebę wyrównania szans w dostępie do skutecznego leczenia kardiologicznego. – Cała Polska powinna w jednakowy sposób korzystać z owoców rozwoju Rzeczypospolitej, także ta Polska, o której mówi się, że jest Polską prowincjonalną – powiedział prezydent.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ