Aż 7757 chętnych na 1000 miejsc. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ogłosił pierwsze listy przyjętych na studia

materiały prasowe

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ogłosił pierwsze listy zakwalifikowanych do przyjęcia na studia stacjonarne. Jak co roku największa konkurencja panowała wśród kandydatów na kierunek lekarsko-dentystyczny. W tym roku o 52 miejsca starało się 1323 kandydatów, co w przeliczeniu daje 25 osób na 1 miejsce.

Najwięcej maturzystów marzyło o kierunku lekarskim. Na 3536 kandydatów czekają 253 miejsca, a więc na jedno przypadło 14 maturzystów.

Kolejnym wśród najpopularniejszych kierunków jest farmacja. O studia na niej ubiegało się o 157 osób więcej niż podczas ubiegłorocznej rekrutacji. O jedno miejsce starało się tu sześciu kandydatów, podobnie jak na analityce medycznej.

Ogromną popularnością w trakcie tegorocznej rekrutacji cieszyła się również dietetyka, która przyciągnęła 458 kandydatów. To daje jej czwarte miejsce pod względem popularności wśród kierunków, po stomatologii, medycynie oraz farmacji. W tym wypadku o każde z 80 miejsc ubiegało się 6 osób.

Rekrutujący się na fizjoterapię na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu po raz pierwszy zostali przyjęci na studia jednolite magisterskie. Wcześniej były to studia dwustopniowe. Mimo tej zmiany o miejsce tu starały się 4 osoby.

Nowością w czasie tegorocznej rekrutacji był brak egzaminów wstępnych z przedmiotów kierunkowych dla osób z zagranicznymi dyplomami. Zamiast nich kandydaci pisali egzamin z języka polskiego. O ich przyjęciu decydowały oceny na posiadanym świadectwie/dyplomie oraz pozytywny wynik z egzaminu. Dzięki temu uproszczeniu więcej osób w takiej sytuacji ubiegało się o miejsce, a także więcej zyskało szansę na przyjęcie.

Na Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu rekrutowano na 10 kierunków studiów stacjonarnych: kierunek lekarsko-dentystyczny, lekarski, farmację, analitykę medyczną, dietetykę, fizjoterapię, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne oraz zdrowie publiczne.

Obecnie trwa rejestracja na studia niestacjonarne na kierunki: lekarski, lekarsko-dentystyczny, farmację, analitykę medyczną, a także na studia stacjonarne II stopnia na: dietetykę, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne i fizjoterapię.

Źródło: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ