Bravi: Kubica jest gotowy, aby wrócić do F1

Roberto Garcia, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Od kilku tygodni, większość kibiców Roberta Kubicy liczy na powrót kierowcy do F1. Wszyscy zastanawiają się jak będzie wyglądała jego dalsza kariera. Menadżer Polaka zapewnił, że Robert przygotowuje się do powrotu w 2018 roku.

– Dla Roberta najważniejsza była praca związana z zespołem. Nie koncentrował się tylko na sobie. Był podekscytowany możliwością testowania bolidów, ale podszedł do tego ze spokojną głową – mówił Bravi w rozmowie z „Diario Motori”.

– Sebastiana Vettela stracił zaledwie 1,5 sekundy. W tym momencie nie myśleliśmy o śrubowaniu wyników. Zespół starał się porównywać różne mieszanki opon. Celem nie był jak najlepszy czas Kubicy, ale zdobycie największej możliwej wiedzy o maszynie w ciągu jednego dnia – dodał menadżer.

– Robert jest gotowy, by wrócić do F1. Nie popełnia błędów, mimo wcześniejszych problemów z ręką. Osiągi i dobre czasy przyszły w naturalny sposób. Ani razu nie opuścił samochodu, z wyjątkiem przerwy na obiad. To dla nas bardzo dobre informacje. Czekamy na rozwój sytuacji – zakończył Alessandro Alunni Bravi.

Źródło: Telewizja Republika; Przegląd Sportowy

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ