Pijany Ukrainiec chciał przekupić policjantów

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Zatrzymany przez policjantów z Jeleniej Góry mężczyzna, który jechał nietrzeźwy samochodem, złożył funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, propozycję wręczenia korzyści majątkowej. Obiecał policjantom, że otrzymają 1000 złotych. Kierowca został natychmiast zatrzymany i trafił do aresztu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego obywatela Ukrainy, podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia korzyści majątkowej.

20 sierpnia 2017 roku około godziny 22.10 oficer dyżurny w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że najprawdopodobniej kierujący samochodem osobowym volkswagenem przejeżdżający przez Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze, jest nietrzeźwy.

Policjanci wskazany pojazd zatrzymali do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 25-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile w jego organizmie. Mężczyzna w zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom 1000 złotych łapówki.

25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia policjantom korzyści majątkowej. Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Jelenia Góra

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ