Zarzuty za nakłanianie świadka do złożenia fałszywych zeznań. Podejrzanych zatrzymało CBŚP

fot: youtube

Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze nadzoruje postępowanie dotyczące nakłaniania świadków do złożenia fałszywych zeznań w toczącej się sprawie karnej. Postępowanie to prowadzą policjanci wrocławskiego Centralnego Biura Śledczego Policji.

W toku śledztwa ustalono, że jeden z oskarżonych – obywatel Azerbejdżanu Azad A. wywierał wpływał groźbą na świadka i nakłaniał go do zmiany zeznań i złożenia fałszywych zeznań w postępowaniu sądowym, które toczy się przeciwko Azadowi A. i Hubertowi N. W zdarzenie zamieszany był również Kazimierz B., który tego samego świadka nakłaniał do zmiany zeznań oferując mu pieniądze.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas zatrzymań policjanci CBŚP wspierani byli przez Straż Graniczną, w tym przewodnika psa przeszkolonego do wykrywania narkotyków oraz funkcjonariuszy referatu w Jeleniej Górze Izby Celnej we Wrocławiu. Wykorzystywano najnowszy sprzęt z ich wyposażenia w postaci elektronicznego urządzenia do diagnozowania obecności środków odurzających.

Podczas przeszukania jednej z posesji policjanci ujawnili uprawę konopi. W związku z tym zatrzymany został również Dariusz S.

Ponadto podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez zatrzymanych zabezpieczono ponad 22 tysiące złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Podejrzani mogą mieć na swoim koncie inne przestępstwa, które z obawy przed nimi nigdy nie zostały zgłoszone organom ścigania. Prokuratura i policjanci CBŚP apelują o zgłaszanie się wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni przez podejrzanych. Funkcjonariusze apelują o zgłaszanie się do jeleniogórskiego wydziału CBŚP wszystkich, którzy zostali pokrzywdzeni – osobiście bądź telefonicznie pod nr 71 340 42 95 lub 75 762 02 01.

Źródło: telewizjarepublika.pl, pk.gov.pl, policja.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ