Ruszyła przebudowa ul. Buforowej

Wizualizacja inwestora / źródło: wroclaw.pl

Na razie rozpoczęło się wykaszanie i rozbiórki, aby przygotować teren pod przyszły pas drogowy i nowy fragment ul. Buforowej. Później rozpoczną się prace ziemne. Kierowcy na szczęście nie odczują na razie utrudnień na tej ważnej ulicy na południowym wschodzie Wrocławia.

– Wykonawca gromadzi jeszcze ostatnie dokumenty i ruszyły na razie prace przygotowawcze do najważniejszych prac. Trwa wykaszanie i rozbiórki na terenach pod przyszłą drogę. W międzyczasie powstaje zaplecze budowy. Później ruszą wykopy i prace ziemne – wylicza Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie te roboty nie spowodują na razie utrudnień dla kierowców. – Będzie to możliwe, bo inwestycja rozpocznie się od budowy zupełnie nowej drogi – dodaje Marek Szempliński.

Co się zmieni?

Przypomnijmy. Kontrakt wart ponad 77 mln złotych zrealizuje firma Strabag. Wrocław na tę inwestycję pozyskał środki z Unii Europejskiej. Obecna ulica Buforowa na pewno zyska zupełnie nową nawierzchnię. Jednak to na koniec. Najpierw powstanie fragment czteropasmowej drogi (od wiaduktu do skrzyżowania z Konduktorską), drogowcy wybudują również zupełnie nowy wiadukt kolejowy pod cztery nitki torowiska. Kiedy będzie już gotowy, rozpocznie się demontaż obecnej przeprawy. Powstanie też rondo, rezerwa pod tramwaj do skrzyżowania z ul. Kajdasza. Do tego ścieżki rowerowe, chodniki. Wykonawca ma również wybudować zbiornik retencyjny dla wód opadowych, postawić sygnalizację świetlną wpiętą w system ITS oraz oświetlenie w technologii LED.

Wszystkie prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale 2019 roku. Planowana budowa tramwaju na Jagodno została wpisana we Wrocławskim Programie Tramwajowym jako jedno z najważniejszych zadań do realizacji po 2022 roku.

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ