Kamerzysta na wesele – dlaczego warto go mieć?

artykuł sponsorowany

Przewaga filmu nad zdjęciami  

Zdjęcia, tak, jak film, są bardzo trwałym nośnikiem wspomnień. Dobrze wykonane zdjęcia potrafią cieszyć oko przez lata i przypominać nam, jak dobrze bawiliśmy się tego dnia, jak ważna była i jest dla nas ta chwila, którą wspólnie przeżyliśmy. Jest jednak pewna rzecz, której zdjęcia nie są w stanie oddać tak dobrze, jak film. Na zdjęciach zobaczymy siebie i naszych bliskich, a reakcje w danej sytuacji możemy wyczytać jedynie z wyrazu twarzy. Tylko film będzie w stanie pokazać nam w pełni, po latach, jak dobrze się bawiliśmy. Na zdjęciach nie usłyszymy gromkiego sto lat, śpiewanego przez gości. Zdjęcia nie oddadzą nam, tak, jak film, naszego drżącego, wzruszonego głosu podczas składania przysięgi małżeńskiej.

Film nie musi być wcale długi i nudny

Większości z nas, filmy ze ślubów i wesel kojarzą się z czymś niezbyt porywającym, nazbyt długim i momentami męczącym w oglądaniu. Nie ma w tym nic dziwnego, jeżeli popatrzymy na technikę robienia filmów okolicznościowych z minionego stulecia, a nawet na te nagrane przed 2010 rokiem. Kiedyś, potrafiące trwać po kilka godzin filmy, nagrywano od A do Z, pokazując niemalże cały przebieg dnia ceremonii – od wyjścia pana młodego z domu, aż po późne godziny weselnej imprezy. Nie ma się, co dziwić, że obecnie, większość par rezygnuje z usług kamerzysty, skoro mamy takie skojarzenia. A przecież film nie musi być długi i nudny. Kamerzyści prześcigają się dzisiaj w proponowanych przez siebie rozwiązaniach i usługach. Stało się tak, dzięki nowinkom technologicznym i rosnącej ilości specjalistów z tej branży. Dzisiaj, zamiast długiego filmu ze ślubu i wesela, możemy zdecydować się na znacznie krótszy teledysk ślubny, pokazując najciekawsze momenty z tego wyjątkowego dnia.  Tutaj, tak naprawdę, wszystko zależy od naszej wizji i inwencji twórczej kamerzysty. Kamerzysta może nam pomóc również w przygotowaniu zaproszeń multimedialnych, podziękowań dla gości czy dla rodziców i zrelacjonowaniu podróży poślubnej. Dołączając do tego jeszcze możliwość nagrania życzeń składanych przez gości do kamery, możemy otrzymać naprawdę niebanalny efekt końcowy. Film będzie jeszcze ciekawszy i przyjemniejszy w odbiorze, jeżeli wybierzemy odpowiednią osobę do tego zadania, ponieważ to od jej umiejętności, techniki nagrywania oraz zdolności dokonywania obróbki zależeć będzie efekt finalny.

Jak i gdzie znaleźć dobrego kamerzystę?

Z wyborem kamerzysty jest tak, jak z wyborem fotografa. Takich kandydatów zawsze powinno oceniać się, mając do dyspozycji portfolio danej osoby. Ułatwia to znacząco wybór, ponieważ jesteśmy w stanie ocenić efekt pracy danego kamerzysty na podstawie kilku filmów. Dobrze by było, abyśmy mogli porównać prace kilku kamerzystów w jednym miejscu. Idealnym miejscem do tego może okazać się jeden z portali, jakim jest Wedding.pl. Na stronie https://wedding.pl/kamerzysta-na-wesele/katowice znajdziemy oferty setek kamerzystów, na przykład, z danego miasta. Możemy tam zobaczyć przykładowe prace w wykonaniu kamerzystów, reportaże ślubne, filmy z lotu ptaka oraz filmy plenerowe i wiele innych. To doskonałe miejsce na zapoznanie się z pracami przyszłego zleceniobiorcy i nawiązanie z nim kontaktu. Dodatkowo, powinniśmy sprawdzić ofertę, i dowiedzieć się, czy usługa, na której nam zależy, występuje w wykonaniu wybranego kamerzysty. Najlepiej wybierać takie osoby, które mogą wykonać usługę kompleksowo, ponieważ jest to szansa na uzyskanie lepszej ceny. Jeżeli znajdziemy interesującego nas kamerzystę, pozostaje nam tylko nawiązanie kontaktu i rozpoczęcie współpracy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ