Mieszkanie pod miastem – czy jesteś na nie gotowy?

artykuł sponsorowany

Mieszkanie w mieście czy dom pod miastem?

Decydujemy się na zamieszkanie na obrzeżach miasta z kilku powodów. Przede wszystkim szukamy oazy odpoczynku i spokoju od aglomeracyjnego pędu. Kolejnym powodem są ceny nieruchomości w centrum, które potrafią odstraszyć nawet osoby z dużymi oszczędnościami. W zależności od miasta, metr kwadratowy mieszkania w centrum może wahać się od 6 do 12 tys. zł, nie wspominając o kosztach wykończenia nowego lokum. Ceny na terenach podmiejskich bywają nawet o połowę niższe. Wszystko zależy od naszych oczekiwań i możliwości. Dużo większe potrzeby będą miały rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Wygodny dostęp do placówek edukacyjnych i obiektów sportowych, w pewnym momencie może okazać się kluczowy. Ostatnim istotnym czynnikiem wpływającym na naszą decyzję jest stan lokalnej infrastruktury.

Zalety mieszkania pod miastem

Przedmieścia nęcą dobrymi cenami nieruchomości i przyjemnym do życia otoczeniem – większą ilością zieleni, ciszą, placami zabaw, wolną przestrzenią dającą uczucie swobody i prywatności. W takim przypadku zamiana małego mieszkania w centrum na kilkupokojowy dom z podwórkiem może być idealnym rozwiązaniem.

Wybierając życie pod miastem, nie musimy decydować się na standardowe rozwiązania. Coraz więcej projektów powstaje z myślą o wymagających klientach. Łączą w sobie elegancję i nowoczesność, dostosowując jednocześnie ofertę do potrzeb singli, par i rodzin z dziećmi. Takie realizacje cechuje kameralność, ergonomia pomieszczeń, bliskość centrów handlowo-rozrywkowych czy terenów rekreacyjnych.

Na plus mogą oddziaływać proste rzeczy, jak więcej miejsc parkingowych czy dostęp do garaży. Pobliskie ulokowanie przystanku autobusowego czy tramwajowego może odciążyć nas w kwestii dojazdów i ograniczyć ich koszty. Na komfort życia wpływa też odpowiednia sieć sklepów, przychodni medycznych i innych obiektów świadczących usługi wynikających z codziennych potrzeb. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, by wiedzieć kiedy, gdzie i co będzie budowane w okolicy.

Dobrą opcją jest także wynajęcie mieszkania na przedmieściach. Rynek ten sprawnie funkcjonuje i dość łatwo można znaleźć odpowiadające nam cztery kąty. Koszt wynajmu powinny pokrywać się z wysokością raty kredytu za kredyt hipoteczny. Przedmieścia to także dobry pomysł dla osób wykonujących wolny zawód i nie muszących codziennie dojeżdżać do centrum miasta.

ZAŁĄCZNIK
mieszkania-dla-rodziny-wroclaw.png

Zaleta mieszkania w mieście

Zaletą mieszkania w mieście jest wygoda. Bliskość i różnorodność punktów usługowych jest ogromna i zwykle punkty te są otwarte do późnych godzin. Zwykle jest też blisko do urzędów, miejsc rozrywki i ośrodków kulturalnych, takich jak choćby kina czy kluby. W mieście działa wiele węzłów komunikacyjnych, co ułatwia dotarcie na czas do potrzebnego punktu. Osoby wracające do miasta cenią sobie także możliwość wyboru pomiędzy usługami, produktami i atrakcjami. Mają też więcej możliwości spędzania wolnego czasu. Bliskość do centrum może okazać się także istotnym czynnikiem przy zmianie pracy na bardziej satysfakcjonującą. Natomiast osoby, które zaznały trudów komunikacyjnych, że szczególnym wskazaniem na korki, powinny odetchnąć z ulgą. Czas stracony w korkach i na skrzyżowaniach może być istotnym czynnikiem przy podjęciu decyzji o przeprowadzce do centrum. W ciągu roku jesteśmy w stanie stracić nawet 800 godzin na utrudnienia komunikacyjne, inwestując czas i pieniądze w bezproduktywność.

Podsumowując, centrum to dobre rozwiązanie dla osób ceniących szybkość i możliwość podejmowania wyboru. Mieszkanie pod miastem to dobry pomysł dla osób szukających odrobiny wytchnienia i większej przestrzeni do codziennego życia.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ