Żaryn: Nie zabraknie determinacji CBA, aby sprawę reprywatyzacji doprowadzić do końca!

fot: youtube
Gościem Telewizji Republiki był Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy Koordynatora Służb Specjalnych. – Reprywatyzacja jest wyjaśniana dwutorowo. CBA prowadzi niemal 70 śledztw dotyczących około 200 lokalizacji w Warszawie – powiedział.

– Reprywatyzacja jest wyjaśniana dwutorowo. CBA prowadzi niemal 70 śledztw dotyczących 200 lokalizacji w Warszawie. Komisja weryfikacyjna prowadzi odrębne wyjaśnienia, korzysta z materiałów CBA. Ich współpraca jest korzystna. Kolejne zatrzymania to są bardzo znaczące osoby. Znana urzędniczka, biznesmen i dziekan. Mowa o ludziach, które uchodziły za osoby bezkarne, miały pieniądze i władzę. CBA będzie przykładało dużo wagę, aby sprawę reprywatyzacji wyjaśnić. Mowa o gigantycznej patologii i korupcji.

Osoby, które są zamieszane w tę sprawę z pewnością nie mogą spać spokojnie

– Dopóki minister Kamiński zarządza służbami, to będą realizować swoje obowiązki.
Pierwsze sygnały do CBA trafiły w latach ok. 2009. To był dopiero początek pewnych problemów. Niestety przez lata rządów PO mieliśmy bardzo dziwne postępowania CBA. Panowało przekonanie, że sprawa reprywatyzacji to sprawa dużej polityki, którą mają się nie zajmować. Teraz na pewno nie zabraknie determinacji CBA, aby sprawę reprywatyzacji doprowadzić do końca. CBA z pewnością będzie drążyć temat. Osoby, które zostały zatrzymane nie są ostatnim etapem. Osoby, które są zamieszane w tę sprawę z pewnością nie mogą spać spokojnie.

Zatrzymania w grupie Azoty

– Wśród zatrzymanych jest były już przewodniczący Grupy Azoty. Dla służb nie ma świętych krów. Nie ma znaczenia nazwisko i stanowisko. CBA zatrzymało 6 osób. Chodziło o o ogromne pieniądze na rzecz biznesu jednego z nich. Chcieli wyciągać pieniądze ze skarbu państwa, aby tuczyć prywatne biznesy. Tego typu działalność będzie monitorowana, ścigana i tępiona. W dniu wczorajszym odbyła się kolejna akcja. Zatrzymano osoby, które usłyszą zarzuty korupcji i wykorzystywania swoich wpływów. To jest przestępczość, która wywoływałaby ogromne straty w skarbie państwa.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ