Karpacz: Mieszkańcy blokują budowę apartamentowców

print scrn

Zmienia się krajobraz w górskich miejscowościach. Deweloperzy wykupują stare obiekty, szybko je wyburzają i stawiają apartamentowce. Nowe obiekty nie tylko niszczą krajobraz, środowisko i miejscowość ale nie pasują do górzystego terenu mówią mieszkańcy Karpacza, „wyrastają jak grzyby po deszczu i zniszczą nam krajobraz, środowisko i miejscowość”.

Niedługo deweloperzy oddadzą klucze do 12 apartamentówców, kolejne 8 czeka na pozwolenie budowlane. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ma już 20 lat, w marcu br., burmistrz Karpacza wnioskował o wprowadzenie zmian na obszarze 40 km² aby „wiedzieć co i gdzie można budować”. Wówczas radni zablokowali przyjęcie uchwały. Jednocześnie zaczął się społeczny protest mieszkańców. Jedna z mieszkanek kurortu, pani Ewa uważa, że apartamentówce zasłaniają góry, lasy, piękne drzewa i widoki. Są hotele i pensjonaty, apartamentowców jest już dość.

 

Grzegorz Kubiak Radny Rady Miejskiej Karpacza

Nikt tak naprawdę nie zastanawia się co będzie za pięć czy dziesięć lat. To miasto, nie jest z gumy i ono się nie rozciągnie. Na dzisiaj sytuacja jest poważna i trzeba reagować.

Burmistrz Karpacza Radosław Jęcek

Deweloperzy na bazie miejscowego planu miejscowego zagospodarowania otrzymują pozwolenia na budowy i…budują.

Aby zablokować wykup gruntów pod nowoczesną zabudowę potrzebna jest stosowna uchwała w sprawie zmiany lokalnego prawa i zgoda radnych.

Udało się, część radnych i mieszkańcy Karpacza na ostatniej sesji RM kolejny raz zablokowali nowe inwestycje.

źródło: wroclaw.tvp.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ