Festiwalowy Wrocław

MP Statuetka św. Maksymiliana

Trzy dni po zakończeniu Aktorskiego Festiwalu Filmowego, odbędzie się kolejny raz we Wrocławiu, wyjątkowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokalanów 2017. Już w niedzielę organizatorzy zapraszają od godz. 14 na wykład o Maksymilianie Kolbe jako prekursorze mediów, na mszę świętą pod przewodnictwem bp Jacka Kicińskiego a na zakończenie pierwszego dnia, na projekcję filmu Nanni Morettiego, pt. Habemus papam – mamy papieża.

Prawda nas wyzwoli, jest hasłem tegorocznej edycji festiwalu a honorowymi gośćmi będą min. Krzysztof Zanussi, Radosław Pazura, Adam Woronowicz i Dominika Figurska.

Jak mówi Piotr M. Pietrus, Prezes Fundacji Vide et Crede im. św. Jana Pawła II

Celem festiwalu jest podsumowanie polskiego i światowego dorobku filmowego inspirowanego wartościami uniwersalnymi ale też wspieranie twórczości filmowej pozostającej w łączności z nimi.

MP Piotr M. Pietrus

Ks. Piotr Wiśniowski, Rzecznik Festiwalu zapowiedział bohaterów spotkań z publicznością i tytuły na kolejne dni. Wśród sześciu nagród będzie też „nagroda dla filmu który zmienia życie” i otrzyma ją Wojtek Smarzowski za Wołyń. Film, który jest wartościowy, wpływający na naszą duchowość, sposób patrzenia i na naszą rzeczywistość.

Kapłan zachęcił do odwiedzenia festiwalu dzieci i młodzież, bowiem z myślą o nich, szczególnie w piątek organizatorzy przygotowali niespodzianki.

MP Ks. Piotr Wiśniowski

Szczegóły na stronie mkff.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ