Stare auta będą coraz droższe

pixabay.com

Prezydent Wrocławia zamierza oczyścić powietrze w centrum miasta. Wkrótce stare samochody na benzynę i diesle nie będą mogły wjeżdżać w ogóle do Wrocławia.

Posiadacze aut hybrydowych i elektrycznych nie mają czego się obawiać, natomiast pozostali kierowcy, zwłaszcza aut transportowych będą mieli problem.

Jeśli projekt prezydenta zyska aprobatę radnych, do centrum wjadą tylko auta spełniające normy ekologiczne. Projekt zakłada podział miasta na ekostrefy do których mogłyby wjeżdżać auta w zależności od emisji spalin. Odpowiednie znaki i tablice informacyjne będą instalowane na rogatkach miasta oraz w ekostrefach.

Ministerstwo Energii przygotowuje projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. W międzyczasie samorządy mają prawo ograniczać ruch samochodów, które emitują spaliny. Czy Wrocław będzie pierwszym miastem, które wprowadzi nowe prawo już za niespełna trzy miesiące? Tego pragnie prezydent Rafał Dutkiewicz a kierowcy, których auta emitują spaliny będą musieli płacić za wjazd 30 złotych dziennie.

źródło: wroclaw.tvp.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ