Zamknięcie ul. Hubskiej od 4 listopada

Lestat, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Zamknięcie ul. Hubskiej nastąpiło w nocy z 3 na 4 listopada. Objazd wytyczono ulicą Gajową. Na skrzyżowaniu Gajowej z Dyrekcyjną ruchem będzie kierowała sygnalizacja świetlna


W nocy z 3 na 4 listopada spory fragment ul. Hubskiej został zamknięty dla ruchu. Jednocześnie rozpoczyna się budowa trasy tramwajowej od skrzyżowania z ul. Dyrekcyjną do skrzyżowania z ul. Glinianą. W związku z tą inwestycją kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Objazdy

– Objazdy będą prowadzić ul. Gajową i Glinianą. Przy skrzyżowaniu Gajowa/Dyrekcyjna stanie sygnalizacja świetlna – wyjaśnia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Obsługa komunikacyjna posesji zlokalizowanych przy wyłączonym odcinku drogi i ulicach do których dojazd możliwy jest tylko od Hubskiej, ma być zorganizowana od ul. Dawida, wykonawca warunkowo pozostawia dla takich potrzeb jednokierunkowy przejazd przez plac budowy od Dawida do Dyrekcyjnej bądź do Glinianej.

Zaminy w komunikacji

Trasy zmienią również autobusy. Objazdy będą dotyczyć linii: 110, 125, 325, 900L, 900P i 910.

Czytaj więcej: Budowa trasy tramwajowej w ulicy Hubskiej – zmiany w komunikacji

Przypomnijmy. Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na wykonanie trasy tramwajowej z konsorcjum firm z grupy Balzola. W ramach inwestycji zostanie przebudowane również skrzyżowanie Hubska/Dyrekcyjna. Prace wyceniono na 35 mln złotych.

Nowe torowisko na Hubskiej to ważne udogodnienie dla komunikacji miejskiej. Obecnie, tramwaje jadące z Gaju kursują przez ulicę Glinianą i w stronę centrum przebijają się pod wąskim wiaduktem na ul. Stawowej korzystając z tego samego torowiska, którym jeżdżą linie obsługujące ul. Ślężną, od Parku Południowego. Dzięki połączeniu przez Hubską lepiej będzie można wykorzystać torowisko na Pułaskiego i Małachowskiego-Piłsudskiego.

W ramach planowanej inwestycji powstanie wydzielone torowisko tramwajowe na odcinku między Glinianą a Dyrekcyjną. Wydzielone zostaną również pasy ruchu dla reszty pojazdów, w tym ścieżki rowerowe, wybudowane będą nowe chodniki.

Powstaną też dwa nowe przystanki wiedeńskie, czyli takie jak np. na ul. Krupniczej. W tym rozwiązaniu peron jest przedłużeniem chodnika i zarazem wyspą spowalniającą ruch samochodowy.

Wykonawca przebuduje również skrzyżowanie ul. Hubskiej z Dyrekcyjną oraz wymieni zniszczoną nawierzchnię pod wiaduktem kolejowym.

Według planów Wrocławskich Inwestycji prace potrwają do końca 2018 roku. Najbardziej uciążliwe dla ruchu samochodowego roboty, czyli przebudowa samych skrzyżowań, będą planowane w okresie wakacyjnym.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj