Wrocław: Będzie autobus wahadłowy?

autobusy mpk.jpg

Na początku roku, Prezydent Wrocławia zapowiedział uruchomienie dodatkowej linii autobusowej na lotnisko. Pomysł ciekawy, bowiem dotyczy kilku przystanków w centrum miasta, np. przy hotelach i dworcu kolejowym. Nie wiadomo, czy przewidziane są przestanki po drodze.

Według wizji Pana Prezydenta byłby to „shuttle bus”, czyli autobus wahadłowy „bilet, byłby nieco droższy od przejazdów komunikacją miejską ale pasażer zapłaciłby za niego znacznie mniej, niż za taksówkę (…) Komercyjny autobus wahadłowy będzie jeździł szybciej i częściej niż miejski”, zapewniał Pan Prezydent ale do dzisiaj nic się nie dzieje w tej sprawie.

Nie wiadomo, kiedy pierwszy shuttle bus zawiezie pasażerów na lotnisko Maja Berny z urzędu miejskiego pod koniec stycznia przestawiła plany

Trwają rozmowy na ten temat. Chcemy zaprosić do współpracy lotnisko i może kilka hoteli z okolic centrum, gdzie rozważamy umiejscowienie przystanków. Pomysł na uruchomienie busa padł ze strony turystów,  którzy byli badani przez magistrat.

Teraz kursuje średnio 3 autobusy na godzinę. Czas przejazdu, z ul. Dworcowej do portu lotniczego przewoźnik ustalił na 41 min. Pasażerowie, którzy wylatują z Wrocławia, wybierają jednak wcześniejsze kursy z obawy przed spóźnieniem. Autobusy w obydwie strony są przepełnione zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ