Zagłębie Lubin zebrało artykuły szkolne dla dzieci

Ostatnie tygodnie pracownicy Klubu spędzili na przekazywaniu tysięcy artykułów szkolnych domom dziecka w regionie. – Otrzymane prezenty wzbudziły ogromny uśmiech na twarzach dzieci a pasjonująca rozmowa na temat piłki nożnej otworzyła przed dziećmi możliwość własnego rozwoju i rozwijania pasji – relacjonuje Agnieszka Pakieła, p.o. Dyrektora Powiatowego Domu Dziecka w Żarach.

Dom dziecka w Żarach to jedna z wielu placówek, do której trafiły przybory szkolne zbierane w ramach drugiej edycji akcji „Szkoła będzie wesoła”. – Dyrektor, pracownicy i dzieci  z Powiatowego Domu Dziecka w Żarach serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie jaki otrzymaliśmy od Zagłębia Lubin S.A i Zakładów Bukmacherskich Milenium – podsumowuje Agnieszka Pakieła.

Dzieci z Żar otrzymały setki zeszytów, długopisów, farb, bloków rysunkowych, mazaków, piórników i innych przyborów szkolnych, a radości nie było końca.

– Wszystkie przybory zostaną wykorzystane przez dzieci do nauki oraz rozwoju umiejętności plastycznych, zarówno w szkole jak i na dodatkowych zajęciach. Wszyscy w Zespole uważamy, iż takie akcje zbierania jakichkolwiek rzeczy, czy to ubrań, przyborów szkolnych, środków czystości są wspaniała inicjatywą – mówi Magdalena Wyrzykiewicz z Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy.

– Takie akcje pokazują ile osób ma dobre serce i chęć pomagania innym. Naszym dzieciom pokazuje to też, że istnieją ludzie o dobrym sercu, którzy nie zapominają o potrzebujących. Z całego serca popieramy takie akcje! – dodaje.

Do potrzebujących dzieci trafiło m. in. 1131 zeszytów, 231 kompletów kredek, 801 długopisów, 576 ołówków, 89 zestawów farb i 96 kompletów mazaków. Do tego 320 bloków technicznych i rysunkowych. W sumie zebraliśmy kilka tysięcy przyborów szkolnych.

Więcej na stronie Zagłębia Lubin

źródło: zaglebie.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ