Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

artykuł sponsorowany

Potrzeby finansowe Polaków rosną z roku na rok, co przekłada się na zwiększone zainteresowanie ofertą banków. Sporą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe, ale i karty kredytowe pojawiają się w portfelach Polaków. Zanim jednak wybierzesz którąś z opcji, przeanalizuj dokładnie oba rozwiązania. Dzięki temu, że porównasz kredyty gotówkowe na Finanse Rankomat i zestawisz oferty na karty kredytowe, łatwiej podejmiesz decyzję.

Kiedy warto skorzystać z kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to najprostszy sposób na uzyskanie wsparcia finansowego. W przypadku małych kwot banki stosują uproszczone procedury, dzięki czemu pieniądze można otrzymać najpóźniej następnego dnia.

Kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie dla osób, które:

  • potrzebują jednorazowego zastrzyku gotówki
  • zależy Ci na otrzymaniu wysokiej kwoty
  • chcą dopasować kredyt do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań
  • chcą mieć możliwość skorzystania z tzw. wakacji kredytowych.

Decydując się na tę formą wsparcia finansowej, sprawdź aktualne kredyty bankowe w porównywarce finanse.rankomat.pl. Dzięki temu dowiesz się, gdzie i na jakich warunkach masz szansę na uzyskanie szybkiej gotówki z możliwością przeznaczenia na dowolny cel.

Karta kredytowa – kiedy się opłaca?

Chociaż boom na karty kredytowe minął, nadal spore grono Polaków wykorzystuje ten środek płatniczy. To korzystne rozwiązanie dla osób, które potrafią planować swój budżet i są w stanie kontrolować swoje wydatki. W przeciwnym razie karta kredytowa może stać się pierwszym krokiem w stronę spirali zadłużenia.

Na kartę kredytową zdecyduj się wówczas, gdy:

  • wykorzystane środki będziesz spłacać w okresie bezodsetkowym
  • zamierzasz świadomie korzystać z karty kredytowej
  • chcesz mieć szybki i łatwy dostęp do dodatkowych środków – bez konieczności składania wniosków o kredyt
  • chcesz mieć możliwość korzystania z licznych rabatów oraz promocji
  • nie zamierzasz wypłacać gotówki z bankomatu.
  • nie potrzebujesz dużej gotówki.

Kredyt czy karta kredytowa?

Nie da się wskazać jednoznacznej odpowiedzi – ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie. Zanim jednak wybierzesz konkretne rozwiązanie, przeanalizuj wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Miej świadomość, że korzystanie z karty kredytowej – mimo że pozwala uniknąć odsetek – wiąże się z opłatą za wydanie karty oraz roczną opłatą za korzystanie z karty. Musisz mieć również świadomość, że oprocentowanie zadłużenia może być wyższe niż w przypadku kredytu gotówkowego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ