Ale lipa z tą Lipą Piotrowską

foto: zdium.wroc.pl

Miasto ogłasza przetarg, Miasto wybiera ofertę, Miasto odpowiada za realizację umowy ale zanim Miasto wybierze oferenta z najniższą ceną, powinno go sprawdzić pod kątem rzetelności. Zatem dlaczego w ZDiUM-ie nikt tego nie robi?

Jednym z wykonawców jest Pribex, którego ZDiUM czyni odpowiedzialnym za niewykonanie zleconych robót – budowę i przystosowanie wysepek na pętli autobusowej przy ul. Kminkowej oraz peronów przy ul. Cynamonowej. Prace miały być zakończone do 27 października br. W międzyczasie, ZDiUM za wykonawcą podawał jeszcze dwa terminy ale żaden nie był zachowany.

Od soboty mieszkańcy Lipy Piotrowskiej, coraz bardziej rozbudowywanego osiedla, mieli mieć zapewnioną komunikację na trasie Rondo Reagana –  Lipa Piotrowska (pętla), niestety wczoraj dowiedzieli się, że Pribex znowu ma opóźnienia. Kiedy autobusy linii 111 będą kursowały nikt nie wie. Tymczasem Ewa Mazur, rzecznik ZDiUM tłumaczy, że skoro minął termin wykonania prac, więc zgodnie z umową wykonawcy będą naliczane kary finansowe za zwłokę.

Mieszkańcy Lipy Piotrowskiej są zbulwersowani. Przecież to wina urzędników, że wydają zgody na budowę domów w szczerym polu a potem nie potrafią doprowadzić niczego do końca, mówi Tadeusz Grenda

Pobieżnie w ciągu pięciu minut można sprawdzić każdą firmę z którą robi się interesy a w ciągu kwadransa otrzymać szczegółowe dane, tymczasem wrocławscy urzędnicy, co… nie mogą, nie potrafią, czy może mają jakiś udział w wybieraniu szemranych firm? Nieudacznicy wydają nasze pieniądze na poprawki w planach, które od razu powinny uwzględniać drogi dojazdowe, przystanki, wysepki i oświetlenie. A oni wszystko robią osobno.

zdjęcie: zdium.wroc.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ