Wrocław: Totalna Opozycja walczy z dekomunizacją ulic? Radny z SLD apeluje do Wojewody

Andrzej Barabasz, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

 Minął już rok odkąd Wojewoda Dolnośląski ogłosił dekomunizację wielu ulic, wśród nich, bulwar prof. Stanisława Kulczyńskiego.

Dzisiaj, Radni Miejscy wysłuchali apelu Dominika Kłosowskiego z Klubu SLD w sprawie zmiany Bulwaru prof. Stanisława Kulczyńskiego. Radny Kłosowski przedstawił biogram Profesora, zwłaszcza jego zasługi naukowe.

Decyzja Wojewody, zmieniająca nazwę bulwaru Stanisława Kuczyńskiego jest całkowicie nieracjonalna, chybiona pod względem merytorycznym, historycznym i godząca w poczucie tożsamości dumy wrocławian i środowisk kresowych, powiedział Radny Kłosowski, dlatego Radni RM Wrocławia apelują do Pana Wojewody Dolnośląskiego o wycofanie tej niesprawiedliwej decyzji.

Damian Mrozek z Klubu PIS przypomniał, iż Profesor oprócz działalności dydaktycznej i naukowej, po wojnie jednoznacznie zaangażował się działalność polityczną po stronie komunistów, budujących w Polsce system totalitarny. Został aktywnym działaczem ugrupowania zbudowanego w 1944 roku, przy poparciu komunistów pod szyldem SD.

O prof. Kulczyńskim mówi się w kategoriach naukowca a nie polityka a to działalność polityczna i jego zaangażowanie sprawiło, iż oprócz niewątpliwych zasług ma niechlubne miejsce wśród zdrajców, komentowała część radnych z PIS-u.

Radny Krystian Mieszkała odniósł się do opracowań historyków i IPN

Nie wiem czy wnioskodawca ma świadomość, że ten apel pośrednio podważa obowiązujący w Polsce obowiązek prawny (…) wojewoda skorzystał z kompetencji ustawowej.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ