CCC Polkowice pokonały PGE MKK Siedlce

Koszykarki CCC pokonały PGE MKK Siedlce 102:65 nie pozostawiając im złudzeń co do tego, kto jest lepszy.

W niedzielnym meczu w miarę wyrównana walka toczyła się w pierwszych dwóch kwartach, kiedy to przewaga podopiecznych trenera Marosa Kovacika była ledwie kilkupunktowa. Do przerwy gospodynie przegrywały 38:45. Po zmianie stron polkowiczanki dzieliły i rządziły na parkiecie w Siedlcach. Im bliżej końcowej syreny, tym większa była przewaga CCC. Trzecią kwartę polkowiczanki wygrały 30:13.

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną naszych dziewczyn 102:65. Najskuteczniejszą zawodniczką w szeregach pomarańczowych była Alysha Clark, która rzuciła 23 punkty, która zaliczyła także sześć zbiórek oraz sześć asyst. 10 piłek z tablic zebrała Magdalena Leciejewska. W tym elemencie polkowiczanki panowały dziś niepodzielnie nad rywalkami. Zebrały 41 piłek, rywalki zaledwie 19. Dzisiejszy mecz był drugim w obecnym sezonie, w którym koszykarki z Dolnego Śląska przekroczyły liczbę stu zdobytych punktów. Po raz pierwszy zdarzyło się to 16 grudnia w Poznaniu. Wówczas pokonały Eneę AZS 103:53.

PGE MKK Siedlce – CCC Polkowice 65:102

(16:21, 22:24, 13:30, 14:27)

PGE MKK: Mołłowa 20, Trzeciak 13, Parysek-Bochniak 12, Kondus 11, Dusanić 6, Stępień 3, Lapszynski 0, Gajw 0.

CCC: Clark 23, Stankiewicz 19, Fagbenle 15, Sandrić 13, Puss 12, Leciejewska 8, Ervin 8, Spanou 2, Idziorek 0.