Pobił żonę i teściową, potem groził policjantom piłą łańcuchową

Piotr Drabik, CC BY 2.0, Flickr

Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim postawił 48-letniemu mężczyźnie cztery zarzuty – Prokurator zarzucił podejrzanemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego dopuszczenie się czynnej napaści na wykonujących czynności służbowe policjantów, a także naruszenie nietykalności cielesnej i kierowanie gróźb karalnych na szkodę członków najbliższej rodziny – powiedział Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

– Prokurator zarzucił podejrzanemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego dopuszczenie się czynnej napaści na wykonujących czynności służbowe policjantów, a także naruszenie nietykalności cielesnej i kierowanie gróźb karalnych na szkodę członków najbliższej rodziny -oświadczył rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Mężczyzna 5 maja wywołał awanturę domową. W jej trakcie bił po głowach żonę oraz teściową

– Groził, że zabije kobiety i małoletnią pasierbicę – opowiedział Meler

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Najpierw mężczyzna groził im przy użyciu siekiery – Następnie podejrzany uruchomił piłę łańcuchową do cięcia drewna i trzymając ją w rękach, zaczął dynamicznie zbliżać się do funkcjonariuszy, zwiększając przy tym obroty urządzenia – dodał rzecznik.

Policjanci zagrozili użyciem broni palnej, wtedy mężczyzna się uspokoił.

Mężczyzna nie ustosunkował się oskarżeń, powiedział ,,było tak, jak napisano w zarzutach”.Grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją sądu trafił do aresztu na dwa miesiące.

Źródło: rmf24/ telewizjarepublika.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ