Podsumowanie długiego majowego weekendu na dolnośląskich drogach

zdjęcie ilustracyjne / Karolina Kabat, CC BY-ND 2.0, Wikimedia Commons

Bardzo długi weekend majowy już za nami. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Podczas dziesięciu minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili ponad 12,3 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 612 osób oraz zatrzymali 179 osób poszukiwanych. Policjanci prowadzili też wzmożone kontrole na drogach. W wymienionym okresie funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali aż 217 nietrzeźwych kierujących.

Rozsądek za kierownicą, zachowanie zasad bezpiecznej jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to czynniki gwarantujące nam bezpieczne dotarcie do celu podróży. Za nami już bardzo długi, bo 10 – dniowy weekend majowy. Niestety policjanci prowadząc działania na dolnośląskich drogach, mieli sporo pracy ponieważ liczne apele niestety do wielu kierowców nie trafiały. Co rusz funkcjonariusze mieli do czynienia z zachowaniami kierujących, ewidentnie lekceważącymi fundamentalne zasady bezpieczeństwa na drodze.

Jednym z takich zachowań był alkohol za kierownicą. W ciągu całego długiego weekendu majowego funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu już 217 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich byli m.in. kierujący z 3, a nawet i 4 promilami. Kolejny problem, z jakim borykało się też wielu kierujących, to nadmierna prędkość, którą często połączoną z brawurą wielokrotnie eliminowali dolnośląscy policjanci.

Nadal też, oprócz wyżej wymienionych przyczyn wypadków, niezmiennymi pozostawały nieprawidłowe manewry wyprzedzania, w tym tzw. „na trzeciego”, niewłaściwe odległości między pojazdami, zmęczenie i co się z tym wiąże, brak koncentracji. Niestety często kierujący i pasażerowie nie korzystali także z pasów bezpieczeństwa. Od 27 kwietnia, w ciągu 10 minionych dni, na terenie województwa odnotowano 77 wypadków, w których 6 osób zginęło, a 117 zostało rannych.

Miniony długo weekend majowy, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu 10 minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 12303 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 612 osób. W ręce policjantów wpadło też 179 poszukiwanych, w tym 10 nieletnich.

źródło: wdolnymslasku.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ