Jawor: Mając blisko 3 promile kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień

fot. youtube.com / zdjęcie ilustracyjne

Niestety, pomimo licznych apeli i zapowiedzi policyjnych akcji, wciąż zdarzają się osoby siadające za kierownicę po alkoholu. Jaworscy policjanci zatrzymali w ostatnim czasie pijanego kierowcę renaulta, który wpadł w miejscowości Pomocne. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu okazało się, że 50-letni mężczyzna prowadzi samochód pomimo cofniętych uprawnień. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem.

W miejscowości Pomocne patrol jaworskiej drogówki zauważył niepewnie jadący samochód marki Renault Twingo. Policjanci mając podejrzenia, co do kierującego tym samochodem zatrzymali go do kontroli. W trakcie czynności poczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą silną woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 50-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego są blisko 3 promile alkoholu.

Nie było to jednak wszystko, co 50-latek miał na sumieniu. W policyjnych systemach ustalono, że w 2009 roku mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania z powodów zdrowotnych. Dodatkowo okazało się, że podczas kontroli nie posiadał przy sobie dokumentów pojazdu.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz pozbawienie wolności do 2 lat. Natomiast w przypadku, gdy kierujący w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Jeśli kierowca ma wątpliwości czy może prowadzić samochód informujemy, że istnieje możliwość skorzystania z alkomatu w jednostkach Policji, po zgłoszeniu się do dyżurnego.

Pamiętajmy też, że nie powinniśmy pozostawać obojętni, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub innego pojazdu. Nie dopuśćmy takiego człowieka do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne niezwłocznie zadzwońmy pod numer alarmowy 997 lub 112. W ten sposób możemy zapobiec ewentualnej tragedii.

Źródło: KPP w Jaworze

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ