Prof. Karski: Nowoczesna, to jest partia sezonowa

Gościem red. Adriana Stankowskiego, był prof Karol Karski, europoseł PiS– Tych ludzi nic nie łączy poza zajmowaniem miejsc w sejmie– mówił w programie.

Odejście Scheuring- Wielgus z Nowoczesnej

– Nowoczesna, to jest partia sezonowa. Od dawna mamy w Sejmie jedno-sezonowe partię. Tych ludzi nic nie łączy poza zajmowaniem miejsc w sejmie. Pani Wielgus jest obecnie osobą całkiem wolną.

Nowy sondaż Newsweeka – Nowoczesna wyprzedza PiS.

– Sondaże mogą spełniać różne oczekiwania, różnych ludzi, nie do końca są wiarygodnym źródłem. Często okazuje się, że przyszłość jest zupełnie inna. Ryszard Petru znalazł się między zaborczymi kobietami, które wyrzuciły go z partii. To odsłona politycznego ciągnięcia się za włosy. Bez Ryszarda Petru polityka jest uboga

29 byłych ambasadorów przeciwko Polsce

– Należy cieszyć się, że są oni byłymi ambasadorami. I należy pamiętać w jakim rządzi byli. Wielu z tej listy figuruje jako tajni współpracownicy, albo jako kandydaci tajnych współpracowników lub pochodzą z rodzin resortowych. Środowisko dyplomacji było zintegrowanym aparatem z władzami PRL. Możemy mieć pewność , że to środowisko dyplomacji PRL było w zasobach.

To nie powinno dziwić, że się w tym odnajdują. Byli tacy ambasadorzy którzy musieli być w zasobach i nie dziwi. Całe szczęście jest to już przeszłością– dodał Karski.

Kryzys wokół Pomnika Katyńskiego

– Cały czas trwają działania polskiej dyplomacji, Polonii, bardzo cieszy wsparcie organizacji żydowskich. Wśród zamordowanych Polaków w Katyniu byli także Polscy Żydzi. Polscy żołnierze zawsze stali po tej samej stronie co Stany Zjednoczone. Jest to najważniejszy Ponik Katyński na terenie USA. I cieszy, to że powstał opór, że sprawa przeniosła się do sądu, że jest na razie zakaz przenoszenia pomnika do rozwiązania sprawy.Z drugie strony, sprawa Katyńska została przez to nagłośniona. Polacy maja to do siebie, że w trudnych sytuacjach się jednoczą i to tak samo integracyjnie wpływa na Polonię. Należy pamiętać, że to jest pomnik ofiar pomordowanych przez Rosjan. USA obecnie jest bardzo uczulone na politykę z Rosją. Bardzo możliwe, że za sprawą pomnika stoją właśnie Rosjanie.

Michał Królikowski zatrzymany, to już 5 wiceminister z rządu PO-PSL, który ma problem z zarzutami o przestępstwa pospolite

– W przypadku Gawłowskiego mamy do czynienia z bezpośrednim naciskiem na niezawisły Sąd w formie poręczenia ze strony PO. Ministrowie kłamali. Przypadek Prokurator Kijanko związanej z aferą Amber Gold, która była bardzo monotematyczna. To chyba nawet w tej samej szkole pijarskiej co Donald Tusk się uczyła. Tusk, w taki sam sposób odpowiadał na przesłuchaniu.

Jak będzie wyglądał Marsz Wolności skoro jego sekretarz jest w areszcie?

– W tej sytuacji sekretarz Gawłowski, będzie mógł chodzić po spacerniaku. Obecnie ten marsz nabiera innego wymiaru– zakończył prof. Karski

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ