Macierewicz: „Nie uczestniczyłem w żadnym wypadku. Nic mi na ten temat nie wiadomo”

Macierewicz.jpg
Dziś polskie media hucznie rozpowszechniały informację o wypadku drogowym z udziałem byłego ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza. „Do kolizji samochodu Żandarmerii Wojskowej miało dojść w Warszawie w czwartek przed godziną 10:00, na skrzyżowaniu ulic Powązkowskiej i Elbląskiej” – czytamy na portalu polsatnews.pl. W wypowiedzi dla Telewizji Republika Macierewicz zaprzeczył wszelkim doniesieniom mówiąc: „Nie uczestniczyłem w żadnym wypadku. Nic mi na ten temat nie wiadomo”.

Największe media w Polsce zrobił nie lada sensację z niepewnej wzmianki na temat kolizji drogowej. Niepotwierdzone doniesienie stało się, idąc nomenklaturą zachodnich mediów, „breaking news”. I tak oto największe ośrodki medialne podawały:

Macierewicz znowu miał kolizję. Jechał samochodem Żandarmerii Wojskowej [WIDEO]” – widniał krzykliwy tytuł na portalu polsatnews.pl.

Kolizja samochodu, który wiózł Antoniego Macierewicza” – podał z kolei portal fakt.pl.

Fakt24 poszedł nawet krok dalej i stwierdził, że tuż po wypadku, Antoni Macierewicz zniknął… „Macierewicz miał kolizję w Warszawie! Po zderzeniu zniknął…” – widnieje artykuł na stronie internetowej.

W rozmowie z Telewizją Republika, były minister obrony narodowej jasno skomentował doniesienia RMF FM. – Nie uczestniczyłem w żadnym wypadku. Nic mi na ten temat nie wiadomo – stwierdził polityk.

Źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ