Ważne słowa rzecznik rządu: Słowa Krynickiej, Pięty i Żalka dotyczące protestujących w Sejmie nie powinny paść

niepełnosprawni4556.jpg
Słowa posłów PiS Bernadety Krynickiej i Stanisława Pięty oraz posła Jacka Żalka (Porozumienie) – dot. protestujących w Sejmie rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych – nie powinny paść; ja się od nich odcinam; w sporach trzeba ważyć słowa – powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska

Krynicka powiedziała w poniedziałek, odnosząc się do protestu w Sejmie, że „znalazłaby paragraf na tych rodziców”.

Poseł Pięta napisał pod koniec kwietnia o proteście w Sejmie na Twitterze: „Dalsze tolerowanie łamania prawa jest błędem. Z zachowaniem ostrożności Straż Marszałkowska powinna wynieść protestujących i przekazać @PolskaPolicja”.

Z kolei wiceszef klubu PiS Jacek Żalek (Porozumienie) mówił we wtorek w TOK FM, że nie można spełnić postulatu protestujących w Sejmie i dać im po 500 złotych miesięcznie w gotówce, bo traktują oni swoje dzieci jak „żywe tarcze” i „zakładników”.

„Takie słowa nie powinny paść, ja się z nim nie utożsamiam, ja się od nich odcinam” – powiedziała Kopcińska, pytana w czwartek w radiu Plus o te wypowiedzi. Podkreśliła, że „ceni i szanuje” wymienionych parlamentarzystów za ich pracowitość, ale „faktycznie, w sporach trzeba ważyć słowo”. „Nigdy nie można powiedzieć jednego słowa więcej, aby kogoś nie dotknąć” – podkreśliła.

źródło: Telewizja Republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ